Do których krajów uciec by przeżyć III wojnę światową?

3 wojna światowa gdzie przetrwać

Żyjemy w niebezpiecznych czasach. „Człowiek-rakieta” Kim Dzong-un nie może żyć pięć minut bez prowokowania Stanów Zjednoczonych, a istnieją inne potencjalne punkty zapalne takie jak Syria lub Morze Południowochińskie. Oto sześć najbardziej pokojowych krajów, według Globalnego Wskaźnika Pokoju, do których warto uciec by się schronić przed III wojną światową.

W świetle tego, nie ma nic złego w przygotowaniu się na najgorsze – i ten przewodnik może po prostu uratować ci życie.

Każdego roku Globalny Indeks Pokoju ocenia kraje oparte na stabilności, otwartości i skłonności do konfliktu, ujawniając miejsca, w których najlepiej byłoby się znaleźć, gdyby zaczęły spadać bomby z nieba.

Oto lista najbardziej bezpiecznych miejsc według Global Peace Index:

1. Islandia

2. Nowa Zelandia

3. Portugalia

4. Austria

5. Dania

6. Czechy

 

Islandia

Islandia jest oczywistym wyborem, lecz trzeba mieć na uwadze kataklizmy, które lubią nawiedzać ten kraj.

Ale ogólny spokój sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc na ziemi w czasie światowej wojny, a jego odległe położenie tylko zwiększa jego bezpieczeństwo.

Islandia

Nowa Zelandia

Drugi najbardziej pokojowy kraj na świecie, Nowa Zelandia, jest naturalnym wyborem dla każdego, kto chce uciec przed wojną światową.

Bardzo cichy i spokojny kraj. Nowa Zelandia to wspaniały kraj do oglądania z dala wojny światowej.

Nowa Zelandia

Portugalia

Numer trzy według GPI, Portugalia od czasu II wojny światowej unikała konfliktów.

Jego europejska lokalizacja zaznacza to jakim jest małym celm, ale ogólna stabilność Portugalii stanowi o jej niestabilnej pozycji jako członka NATO.

Portugalia

Austria

Trzymająca się Europy, Austria jest czwartym najbardziej pokojowym krajem na świecie.

Uciekajcie tutaj, jeśli chcecie znaleźć się w kraju tak zaangażowanym w unikanie wojny, że utworzono tam Europejski Uniwersytet Pokoju.

Austria

Dania

Duńczycy wiedzą, jak konfliktów, dlatego naród skandynawski jest piątym najbardziej zacisznym miejscem na świecie.

Podczas gdy członkostwo w NATO wyznacza kontynent jako potencjalny cel, słabo zaludniona wyspa Grenlandii będzie prawdopodobnie bezpiecznym domem podczas III wojny światowej.

Dania

Czechy

Kraj znajdujący się w Europie Środkowej a jednak znajduje się na liście krajów pokojowych.

Chociaż ogólny wynik spadł od raportu GPI z 2016 r., Kraj poprawił swój ranking, jeśli chodzi o wszystkie ważne relacje z sąsiadami.

czechy

Nowy ogólnoświatowy konflikt, III wojna światowa, to motyw pojawiający się w wielu przepowiedniach i proroctwach a czasy, w których żyjemy są bardzo niebezpieczne dlatego choćby warto mieć strategię co zrobimy z sobą i naszymi rodzinami gdy dojdzie do III wojny światowej.

źródło: www.thesun.co.uk
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SierściuchPatriotamaraPiotrek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sierściuch
Gość
Sierściuch

1. Islandia „Fermi i mróz” – Frederik Pohl. Mało ciekawa perspektywa, być jednym z uchodźców na tej wyspie, z kończącymi się zapasami żarcia (bo za dużo tam nie wyrośnie) i w zimnie 2. Nowa Zelandia „Ostatni brzeg” – Nevil Shute. Wybór niezły, ale i tak w końcu promieniowanie zabije. No, ale przeżyją ze 2 lata dłużej, niż na półkuli północnej 3. Portugalia Miły, spokojny kraj, ale raz już tam tsunami i pożar po nim zabiło 90 tys ludzi. To było ponad 260 lat temu, teraz liczba ofiar szła by w miliony. A wystarczy mala bomba, gdzieś na Atlantyku… 4. Austria… Czytaj więcej »

Sierściuch
Gość
Sierściuch

1. Islandia
„Fermi i mróz” – Frederik Pohl. Mało ciekawa perspektywa, być jednym z uchodźców na tej wyspie, z kończącymi się zapasami żarcia (bo za dużo tam nie wyrośnie) i w zimnie

Przepraszam, w Keflaviku znajduje się amerykańska baza wojskowa (o czym wspomniano w opowiadaniu). Więc jest powód, by zrzucić bomby na Islandię

Patriota
Gość
Patriota

Austria tak ? może jeszcze Niemcy i Wielka Brytania, no tak zapomniałem dodać Francja. Przecież w Austrii jest pełno emigrantów z Afryki i Azji. Moim zdaniem Polska jest bardzo dobrym miejscem, dostęp do morza, brak emigrantów. Ależ oczywiście, zapomniałem że Polska jest gnojona na tle innych narodów ponieważ jako jedyna posiada prawdziwą demokrację.

mara
Gość
mara

A może system połączonych tuneli, podobno znajdujących się pod każdym kontynentem i pod dnem oceanów (najstarsze mają mieć miliony lat a najnowsze około 12 tys.lat), byłby ratunkiem dla ludzkości? W przypadku wojny jądrowej żaden kraj nie będzie bezpieczny.

Piotrek
Gość
Piotrek

Hm…, ale dokąd uciec przed śmiercią (III wojną światową) , skoro nie wiemy , w którą stronę biec/uciekać ?

ttteis77
Gość
ttteis77

„żadne z tych miejsc”

Adam
Gość
Adam

Co za brednie. Jeżeli wybuchnie wojna a na to się zamosc to tylko z into USA., a nie innego kraju. Czy Korea jest u frantic stanów czy odwrotnie.

Jarek
Gość
Jarek

Co z was za portal tylko ciągle. tylko koniec świata albo jakieś wojny zygac się chce jak to widze

&
Gość
&

Niektórym nudzi się płacenie podatków i życie jak niewolnik, zrozumiałe 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Masz całkowitą rację, oni są pojedyncze***i