Le Pen: Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt w Europie

Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt zbrojny w Europie, dlatego Waszyngton chce dozbrajać Ukrainę. Z takim oświadczeniem wystąpiła na forum Dumy Państwowej liderka Frontu Narodowego, kandydatka na urząd prezydenta Francji Marine Le Pen, która przyjechała do Moskwy na zaproszenie komitetu do spraw międzynarodowych.

Le Pen ma — jak mówi — swój własny punkt widzenia w kwestii Ukrainy, który rozmija się z tym, jaki wyznaje francuski establishment i wielu działaczy politycznych. Liderka Frontu Narodowego podkreśliła, że nigdy nie sprzeniewierzyła się swoim słowom i nie zmieniała opinii.

„Co się tyczy sytuacji na Ukrainie, byłam jednym z nielicznych polityków we Francji, którzy bronili własnego punktu widzenia, zbieżnego z rosyjskim (…) Od początku trwania tego konfliktu moje stanowisko pozostaje niezmienne”.

Le Pen zauważyła, że zawsze zwracała uwagę na niejednoznaczną rolę Unii Europejskiej w rozwoju i narastaniu konfliktu na Ukrainie ocenianego w kategoriach wojny domowej. Francuska polityk zauważyła, że nie była odosobniona w swojej ocenie, jednak wraz z początkiem kampanii wyborczej we Francji wielu spośród tych, którzy myśleli podobnie jak ona zmienili swoją pozycję, kierując się własnym interesem. Przez to Paryż ma dziś do czynienia z nielegalną władzą w Kijowie.

„Dziś zmuszeni jesteśmy do kontaktów z rządem, który nielegalnie doszedł do władzy w rezultacie „rewolucji na Majdanie” i wystawia dziś cywilów z Ługańska i Doniecka na bombardowania. To zbrodnia wojenna, która powinna wywołać oburzenie tych samych obrońców praw człowieka, którzy ciągle występują we francuskich mediach ze zgoła innymi oświadczeniami” — powiedziała Le Pen.

USA chcą wojny

Zdaniem liderki Frontu Narodowego niestabilność w swojej wschodniej części Europa zawdzięcza w pierwszej kolejności Stanom Zjednoczonym.

„Uzbrajając Ukrainę, USA mają na celu sprowokowanie prawdziwej wojny w Europie. USA chce rozciągnąć strefę NATO do rosyjskiej granicy. Waszyngton od wielu lat stara się wzmocnić swoje wpływy w Europie Wschodniej” — oświadczyła Le Pen.

W tym celu USA ciągną Ukrainę do NATO, czemu nie sprzeciwiają się francuskie władze, „będące na usługach” Stanów Zjednoczonych.

Sankcje jako narzędzie szantażu

W tym kontekście Le Pen uznaje za błąd i nierozsądne posunięcie europejskie sankcje przeciwko Rosji.

„Co się tyczy sankcji i mojego do nich stosunku, zawsze byłam ich przeciwniczką. Uważam, że to niesprawiedliwe i, co więcej, głupie” — zauważyła polityk.

Le Pen podkreśliła konieczność zniesienia ograniczeń będących przeszkodą w dialogu z Rosją.

Walka z terroryzmem

Zdaniem Le Pen, naprawa stosunków między Moskwą i Paryżem ułatwi osiągnięcie sukcesów w walce z międzynarodowym terroryzmem.

„Francja już teraz niesie ciężkie brzemię walki z fundamentalizmem, a Rosja wnosi niewątpliwy wkład w zwalczanie tego fundamentalizmu. W celu pokonania tych przeciwności nasze dwa narody muszą połączyć wysiłki i dać im należyty odpór” — powiedziała francuska polityk.

źródło: sputniknews
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Le Pen: Stanom Zjednoczonym potrzebny jest konflikt w Europie”

  1. Chcą ? wysłali jakiś list z prośbą czy jak ?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.