Lekkomyślna prowokacja, która może doprowadzić do wojny atomowej

Północnokoreańskie media skrytykowały w niedzielę rozmieszczenie przez USA na Półwyspie Koreańskim dwóch bombowców strategicznych. Media nazwały to „lekkomyślną prowokacją” i „szalonym aktem igrania z ogniem na beczce prochu”, co grozi wybuchem wojny atomowej.

W sobotę dwa bombowce strategiczne B-1B zostały rozmieszczone na Półwyspie Koreańskim i przećwiczyły precyzyjne uderzenia wraz z południowokoreańskimi myśliwcami. Była to demonstracja siły po pierwszym północnokoreańskim teście międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) z 4 lipca.

„Szalony akt igrania z ogniem na beczce prochu”

„Mówienie przez USA, że bombowce strategiczne będą regularnie rozmieszczanie na Półwyspie Koreańskim przypomina szalony akt igrania z ogniem na beczce prochu” – napisał w komentarzu redakcyjnym północnokoreański dziennik „Rodong Sinmun”, główna gazeta w kraju i organ KC Partii Pracy Korei.

„Zwykła zła ocena sytuacji lub błąd mogą doprowadzić do wybuchu wojny atomowej, a to na pewno wywoła nową wojnę światową” – dodano.

„Rodong Sinmun” napisał też, że wtorkowa próba (ICBM) była „uzasadniana”, biorąc pod uwagę rosnące „zagrożenie wojną atomową”, jaką miałby wywołać Waszyngton.

Odpowiedź na testy Pjongjangu

Rzecznik południowokoreańskich sił powietrznych nazwał sobotnie manewry lotnicze odpowiedzią na serię testów pocisków balistycznych Pjongjangu.

Wyjaśnił, że bombowce strategiczne dalekiego zasięgu B-1B Lancer przeleciały nad Morzem Japońskim i zbliżyły się do silnie ochranianej granicy między dwoma państwami koreańskimi. Nad wschodnią prowincją Gangwon przyłączyły się do nich południowokoreańskie myśliwce F-15K i F-16 i razem przeprowadziły manewry, podczas których symulowano atak na najważniejsze obiekty wojskowe w Korei Północnej.

Zaostrzenie napięcia

Według południowokoreańskiej armii najnowsza próba rakietowa Korei Północnej świadczy o tym, że kraj ten jest już zdolny wyprodukować pociski, które byłyby w stanie pokonać dystans 7-8 tysięcy kilometrów, czyli dosięgnąć terytoriom Stanów Zjednoczonych.

Eksperci ostrzegają, że najnowszy test rakietowy Pjongjangu zaostrzył napięcia na Półwyspie Koreańskim i może doprowadzić do zmian w podejściu Waszyngtonu do tego regionu.

B-1B  w akcji:

źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Lekkomyślna prowokacja, która może doprowadzić do wojny atomowej”

 1. Ja wam zaostrze sytuacje…..
  Wielkie ogniste jaja zblizaja sie do wrot tforcow pizlandowej hadry.Jak te wielkie jaja ognia pierdolna atomem to wam wszystkim laczki pospadaja z piczodolow przez ktore patrzycie.Armagedon jak pislamskiemu psu murowany
  ?????????????????
  Propaganda
  Indoktrynacja
  ??????????????????
  Zycze milego rycia,tam gdzie byl kiedys mozg…..bo dupa to by radoche i frajde miala
  ???????????????????
  INDOKTRYNACJA
  PROPAGANDA
  ????????????????????

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.