Lista zagrożeń dla ludzkości

Sztuczna inteligencja, internetowy terroryzm czy zwykłe wojny – to wszystko zagraża ludzkości, ale nie wiadomo jak bardzo. Teraz naukowcy chcą zbadać jakie faktyczne niebezpieczeństwa mogą być wyzwaniem dla człowieka. Dlatego opublikowali tak zwaną „Listę Zagłady”.

W zestawieniu znajdują się tradycyjne zagrożenia: uderzenie asteroidy, konflikt atomowy czy ekstremalna pogoda. Ale są też zagrożenia nowe – stworzony przez człowieka superwirus, który mógłby wywołać globalną epidemię, inteligentne komputery, które mają świadomość, czy cybernetyczne ataki na infrastrukturę.

Naukowcy z uniwersytetów Oksfordzkiego i Cambridge twierdzą, że ludzie powinni być przygotowani na takie scenariusze. I dlatego postanowili połączyć siły i dokładnie zanalizować te prognozy. Obie uczelnie mają specjalne ośrodki do badania zagrożeń dla ludzkości.

Projekt wspiera między innymi znany brytyjski niepełnosprawny astrofizyk profesor Stephen Hawking. Naukowcy są pełni zapału, ale ich projekt sam stoi w obliczu prostego zagrożenia, jakim jest brak pieniędzy.

źródło: interia.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.