Lotniskowiec atomowy USA obrał kurs Korea Północna

W związku z rosnącym napięciem w stosunkach z Koreą Północną USA wysłały drugi lotniskowiec atomowy do patrolowania wód w pobliżu Półwyspu Koreańskiego – poinformowały telewizja CNN i południowokoreańska agencja Yonhap.

Według nich USS Ronald Reagan weźmie prawdopodobnie wraz z lotniskowcem USS Carl Vinson udział w ćwiczeniach na zachodnim Pacyfiku. W dłuższej perspektywie planuje się, że pierwszy z tych okrętów, którego portem macierzystym jest Jokosuka w Japonii, wymieni w regionie drugą jednostkę – podała CNN, powołując się na przedstawicieli Pentagonu.

Po nowych północnokoreańskich próbach rakietowych USA wysłały pod koniec kwietnia już po raz drugi w tym roku USS Carl Vinson na wody koreańskie. Według marynarki wojennej USA, od lat w zachodniej części Oceanu Spokojnego zdarzają się patrole dwóch lotniskowców naraz.

Wbrew nałożonym na nią restrykcjom ONZ Korea Północna przeprowadziła w niedzielę ponownie próbny start rakiety balistycznej średniego zasięgu. W ocenie amerykańskich ekspertów test ten mógł być kolejnym krokiem w kierunku zbudowania rakiety międzykontynentalnej.

USS Ronald Reagan wypłynął ze swej bazy w Jokosuce we wtorek. Jak oświadczył wtedy rzecznik działającej na zachodnim Pacyfiku VII Floty USA, lotniskowiec udał się na regularny wiosenny patrol, który potrwa trzy do czterech miesięcy.

źródło: PAP
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

13 thoughts on “Lotniskowiec atomowy USA obrał kurs Korea Północna”

 1. do Anonim ; jak pociąg jedzie a ty w nim podskoczysz to nie spadniesz w tym samym miejscu… a ziemia szybciej idzie…, ale co do tej płaskiej ziemi to przesadzacie 😉

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nie mówimy o płaskiej Ziemi, tylko o innych modelach Ziemi i bliskiego kosmosu. Ten oficjalnie serwowany jest na 100% fałszywką. Łatwo byłoby oficjalny model Ziemi udowodnić robiąc zdjęcie Ziemi jako kuli ziemskiej, lecz jest to niewykonalne, dlatego NASA ma w swym posiadaniu wyłącznie grafiki kuli ziemskiej udające zdjęcia.
   Bliski kosmos też byłoby łatwo udowodnić zdjęciami wykonanymi przez rozmaite sondy. Voyager 1 oraz 2 robiły rzekomo tysiące zdjęć, a nie mogły zrobić zdjęcia Słońca i planet wokół Niej?
   Hehe, nie było Voyagerów, były tylko wydane pieniądze 😀
   Łazik marsjański nie mógł po drodze zrobić zdjęć Ziemi i Słońca? Nie mógł, bo łazik marsjański odwala zdjęcia z Grenlandii a NASA twierdzi, że teren Grenlandii to Mars.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. 1. Gdyby było tak, jak oficjalnie gdaczą nałukofce, to byłoby mnóstwo zdjęć Ziemi z kosmosu jako kuli ziemskiej. NIE MA ANI JEDNEGO ZDJĘCIA ZIEMI JAKO KULI ZIEMSKIEJ, SĄ TYLKO WIZJE ARTYSTYCZNE GRAFIKÓW I ANIMACJE GRAFIKÓW.
  2. Druga sprawa: ludzie widzą Słońce i Księżyc, które poruszają się po niebie ze wschodu na zachód. Dlaczego wierzą, że Księżyc krąży wokół Ziemi, a Słońce już nie? Lub dlaczego Ziemia krąży wokół Słońca a nie krąży wokół Księżyca? Te ciała niebieskie podobnie się poruszają i nawet mają podobne średnice. Nie ma żadnego dowodu, które ciało krąży wokół którego i czy w ogóle krąży – może obraca się nieboskłon?
  3. Nie ma żadnego dowodu, że Ziemia krąży wokół Słońca. Dlaczego prawie nikt nie czytał dzieła Kopernika? Przecież powinno być w każdej szkole obowiązkową lekturą. Otóż Kopernik w swym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” ABSOLUTNIE NIE UDOWODNIŁ, ŻE ZIEMIA KRĄŻY WOKÓŁ SŁOŃCA, TYLKO ZROBIŁ TAKIE ZAŁOŻENIE i przyjmując to założenie obliczył orbity, zresztą błędnie, poprawił go Kepler.
  4. Z obliczeń matematycznych wynika, że dorosły człowiek widzi na płaskim terenie grunt na odległość 4,5 km. Dalszego gruntu nie zobaczy, ponieważ zasłania go krzywizna Ziemi. Jest mnóstwo zdjęć zrobionych przez naukowców i przez miłośników wiedzy, że człowiek widzi grunt znacznie dalej, czyli widzi to, co zasłonięte jest przez krzywiznę Ziemi. Czyli wzrok człowieka przekopuje się pod Ziemią i dostrzega to, co Ziemia zasłoniła 🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. No i najważniejsze pytanie, w czym to wszystko wisi. Pierdu pierdu, ze wszechświat się rozszerza. Ołkej niech się rozszerza tylko w czym? W pustce? Ale co to ta pustka. Fajne stwierdzenie – niebyt czyli kurna NIE WIEMY- powiedzcie w końcu wszyscy naukowcy chórem NIE WIEMY i tylko fantazjujemy.Łoją nam do głowy pierdoły. Np. geodeci od lat stosują na świecie tylko płaskie mapy i nie uwzględniają krzywizny ziemi. Jeśli miałyby być prawidłowo to powinni albo w obliczeniach działek korygować wystąpienie krzywizn albo korzystać z 3D. Ale tego nie robią i jakoś wszystkie tereny są łokiej.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Stary, zacznij brać hormony, albo rzuć te które bierzesz – i obejrzyj sobie te filmiki:

    Pierwszy: https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4
    Drugi https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE

    Wyjaśni Ci wiele w tej bzdurze o płaskiej Ziemii, jesli coś jeszcze dociera do twojego umysłu.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
 3. Jak pociag jedzie 100km na godzine to latajaca mucha w srodku nie rozwali sie o sciane. Swobodnie lata. Tak samo my swobodnie chodzimy i nie odczuwamy pędu ziemi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Mucha nie rozwali się o ścianę, gdy jest wewnątrz pociągu. Gdy będzie na zewnątrz pociągu to się rozwali.
   W swej analogii zrobiłeś ukryte założenie, że żyjemy wewnątrz Ziemi.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Korea Północna, to tylko przykrywka dla przesunięć wojsk USA. Chodzi o przemieszczenie jak największe ilości wojska na granicę jordańsko syryjską i rozrabianie tam. Siły specjalne USA, UK i jordańskie już ją przekroczyły. Na resztę trzeba poczekać.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. inny temat ; niech ktoś mi wyjaśni ziemia napierda.. ok 1600 km/h czemu tego nie odczuwamy bo grawitacja tego nie tłumaczy np na karuzeli stanąć jest grawitacja ruszyć nią i można spaść …

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. @ iiiiiiiiiiiii:
   Bo Ziemia nie napierda.., tylko jest płaska. 🙂

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Ziemia obraca się rzekomo wokół własnej osi, wokół Słońca i wraz ze Słońcem wokół centrum galaktyki. Sumując wektorowo daje to prędkość Ziemi rzędu 1000000 km /h (milion km na godzinę , nie 1600 km/h).
   I na dodatek nie jesteśmy w Ziemi jak wewnątrz samolotu, tylko okrakiem na Ziemi jak w kabriolecie 😀
   Nie wiem dlaczego ktokolwiek wierzy w takie bzdury, skoro nie ma żadnego dowodu na jakikolwiek ruch Ziemi!
   Dodam, że moim zdaniem Ziemia nie jest płaska, lecz z całą pewnością oficjalna wiedza na ten temat to totalne brednie.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Ja nawet jestem skłonny przyznać Ci rację. Tak na prawdę, to samo życie też nie jest udowodnione, no bo jak niby udowodnić istnienie. Można co najwyżej stwierdzić, że żyjemy. Płaska, kulista, obraca się czy nie, pusta czy pełna to nie ma żadnego znaczenia, ponieważ nasze istnienie już jest wielkim znakiem zapytania. Jakoś teoria przeobrażającej się małpy do mnie nie przemawia. Tak samo nie przemawia do mnie genetyczna piguła od obcych jak i stworzenie przez Boga. Naukowcy powinni jednym głosem powiedzieć : NIE WIEMY . Wszystko to są teorie. Niby skąd wiadomo, że ziemia ma jądro? przecież najgłębszy odwiert ma kilkanaście km? Bzdura bzdurą przykrywana. A może Ziemi w ogóle nie ma, a my żyjemy w matrix-ie?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. Bożek biblijny nie stworzył ludzi. W biblii w pierwszym rozdziale jest napisane, że obok edenu żyli ludzie i uprawiali ziemię.
     W edenie to bożek uszkodził kod genetyczny ludziom i kiedy Adam i Ewa uciekli z edenu, to ich uszkodzone geny przeniosły się na nowe pokolenia.
     Stwórca Wszechświata nie ma nic wspólnego z bogiem biblijnym i dlatego wyczuwasz fałsz w tym co serwują sukienkowi.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.