Ludzie we Francji wpadają w panikę z powodu nowej odmiany wirusa grypy

Panika na Francuskiej Riwierze z powodu zmutowanego szczepu grypy, przeciwko któremu tegoroczne szczepionki są nieskuteczne. Francuska Agencja Zdrowia alarmuje, że liczba przypadków śmiertelnych wzrosła w tym regionie aż o 20 procent wśród ludzi w podeszłym wieku i osób przewlekle chorych.
Szczep, który wyjątkowo ostro zaatakował Francuską Riwierę, nazywa się “H3N2-Switzerland” i jest – według Francuskiej Agencji Zdrowia – szczególnie groźny właśnie dla ludzi w podeszłym wieku i osób cierpiących na chroniczne choroby dróg oddechowych.
Nieznana jest na razie jeszcze precyzyjna liczba ofiar tego szczepu wirusa – szacunki dotyczące wzrostu przypadków śmiertelnych oparte są na informacjach przesłanych przez cześć placówek służby zdrowia.

Szpitale w całym regionie zaczęły pękać w szwach. Od początku epidemii trafiło do nich już ponad 4000 osób z komplikacjami. By pomieścić chorych, masowo przesuwane są badania innych pacjentów i zabiegi chirurgiczne, które nie są priorytetowe.

Sytuacja jest tym trudniejsza, że na Francuskiej Riwierze mieszka dużo emerytów, którzy przenoszą się tam na starość z powodu łagodnego klimatu.
źródło: RMF FM

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o