Ludzie mieszkają poza Ziemią już 15 lat. Czy to wielkie osiągnięcie?

Naukowcy ze wszystkich światowych agencji kosmicznych, wraz z entuzjastami kosmicznych technologii i podboju kosmosu, świętują 15-lecie ciągłego życia astronautów i kosmonautów płci męskiej i żeńskiej na pokładzie Stacji Kosmicznej.

iss

Przez ostatnie 15 lat kosmiczny dom dla ludzi, którzy dostąpili zaszczytu życia poza Ziemią, przeszedł ogromną przemianę. Stacja Kosmiczna (ISS) została bardzo rozbudowana i wyposażona w najnowsze zdobycze techniki, które na co dzień pomagają astronautom w normalnej egzystencji w warunkach mikrograwitacji i przy wykonywaniu setek eksperymentów.

iss

Na pokładzie ISS, która ma dziś wielkość boiska do piłki nożnej i krąży po orbicie około 400 kilometrów ponad naszymi głowami, można znaleźć praktycznie wszystko to, co macie w swoich domach, z tą różnicą, że wszystkie te rzeczy mają iście kosmiczny wymiar.

iss

Dzięki wielu zdjęciom, które wykonało w sumie ponad 200 astronautów, możemy uświadomić sobie, że nic nie może równać się z widokami, jakie rozpościerają się zza okien stacji. Agencjom kosmicznym życzymy więc kolejnych 15 lat obecności na orbicie, a sobie i Wam wszystkim rychłej podróży w kosmos.

Takie marzenia mogą szybko się spełnić, gdyż jeśli wierzyć zapewnieniom speców od przemysłu kosmicznego, już w przeciągu 20 lat każdy z nas będzie miał możliwość polecieć w kosmos i zobaczyć takie widoki (jak powyżej) na własne oczy.

Czy 15 lat człowieka na ISS to wielkie osiągnięcie? Czy wręcz przeciwnie stać nas na więcej a nie wykorzystujemy naszego potencjału?

źródło: Twoja Pogoda

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wojox Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojox
Gość
Wojox

A ten filmik ewidentnie prezentuje oszustwo. Panowie na pierwszym planie naprężeni jakby ich jaja ciągły w dół, ręce założone na siebie, grymasy jakby mieli pęknąć z bólu.. Koszulki także dziwnie ułożone jakby z tyłu coś skrywały. Żenada…

Wojox
Gość
Wojox

Totalna bzdura. Każdy kto uważnie ogląda te filmiki niby ze stacji widzi te dziwne twarze, żadnej swobody, Pooglądajcie na youtube, już dawno ten teatrzyk zdemaskowano. To nawet nie jest kwestia wiary. Tego tam nie ma i nigdy nie było…