Ludzie płoneli w autach. Konwój z uchodźcami ostrzelany przez separatystów

Konwój z uchodźcami ostrzelany przez separatystów Pod Ługańskiem prorosyjscy separatyści ostrzelali konwój z cywilami, jest wiele ofiar śmiertelnych, w tym kobiety i dzieci – informuje ukraińska armia. W konwoju jechały samochody przewożące mieszkańców Ługańska i okolic, którzy uciekali przez walkami. Separatyści nie przyznają się do ataku.

Około godz. 9.40 (czasu lokalnego – red.) podczas ewakuacji uchodźców z miejscowości Chriaszczewatoje i Nowoswietłowka rebelianci przeprowadzili zmasowany atak ogniowy na tę kolumnę z moździerzy i wyrzutni Grad – powiedział “Ukraińskiej Prawdzie” szef służby prasowej Operacyjnego Dowództwa “Północ”, Anatolij Proszin.

– Ludzie płonęli w samochodach, którymi ich wieziono. Po prostu nie zdążyli uciec z pojazdów, którymi ich wywożono – dodał Proszin.

separatyści ostrzelali uchodźców

Ostrzelany przez rebeliantów konwój miał białe flagi i inne oznaczenia, które wskazywały na to, że jadą w nim uchodźcy – powiedział “Ukraińskiej Prawdzie” szef służby prasowej Operacyjnego Dowództwa “Północ”, Anatolij Proszin.

Tymczasem rosyjski konwój z pomocą humanitarną dla wschodniej Ukrainy do południa w poniedziałek wciąż nie został poddany kontroli granicznej i celnej

Według dotychczasowych informacji na granicę dotarło 16 pierwszych ciężarówek z rosyjskiego konwoju, liczącego łącznie około 290 pojazdów. Władze ukraińskie podają, że na granicę przyjechało 16 białych kamazów, jedna cysterna i jedna furgonetka dostawcza.

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o