Ludzkość musi przygotować się do obrony przed atakiem z kosmosu

Astronauta uderzenie asteroidy
Ludzkość musi współpracować i pomóc stworzyć system obronny, aby chronić naszą planetę i zapewnić nam egzystencję.

Według rosyjskiego naukowca nasza cywilizacja musi przygotować się do odparcia ataku z kosmosu.

Nie, nie będziemy walczyć z kosmitami, ale potencjalne obce cywilizacje nie są jedynym zagrożeniem dla ludzkości.

Według Konstantina Sivkova, członka Rosyjskiej Akademii Pocisków i Artylerii i starszego kapitana armii rosyjskiej, musimy stworzyć broń do obrony Ziemi przed asteroidami zagłady.

Asteroida
Według rosyjskiego oficera wojskowego, ludzkość musi opracować broń zdolną do odparcia potencjalnie niebezpiecznych asteroid i komet, aby ocalić ludzkość

W artykule opublikowanym przez gazetę VPK News, rosyjski starszy kapitan zasugerował, że społeczność międzynarodowa musi pracować nad bronią, która ma zdolność odstraszania potencjalnie niebezpiecznych ciał niebieskich.

Naukowiec uważa, że ​​zagrożenie ze strony asteroid dla ludzkości jest tak duże, że musi dojść do stworzenia międzynarodowej broni do walki z nimi.

„W obliczu niebezpieczeństwa wyginięcia człowieka jako gatunku biologicznego wszystkie nasze geopolityczne konflikty są jak walka dzieci w piaskownicy o zabawki” – porównał.

Uderzenie asteroidy w Ziemię
Konstantin Sivkov, członek rosyjskiej Akademii Pocisków i Artylerii sugeruje, że międzynarodowe konflikty są nieporównywalne z zagrożeniem z kosmosu.

Ekspert proponuje zniszczyć asteroidy rakietami, które mają samokierunkowe termojądrowe głowice i trzeba stworzyć „system regularnej lub wszechkierunkowej kontroli przestrzeni otaczającej Ziemię” w celu wykrycia niebezpiecznych asteroid.

Ponadto Sivkov stwierdził, że proponowany system musi być kontrolowany przez „radę naukową”, podczas gdy biznesmeni, politycy, żołnierze i „przedstawiciele dowolnej struktury wojskowej”, którzy produkują „kanibalistyczne teorie na temat rozsądnej redukcji populacji”, nie mają być zaangażowanym w proces decyzyjny w tym zakresie.

Astronauta uderzenie asteroidy
Ludzkość musi współpracować i pomóc stworzyć system obronny, aby chronić naszą planetę i zapewnić nam egzystencję.

Ekspert uważa, że ​​projekt, który niedawno zaproponował, jest w rzeczywistości możliwym celem, ponieważ pomimo wysokich kosztów projektu „potrzebne byłoby jedynie 25-30% obecnego budżetu wojskowego USA”.

Biorąc pod uwagę, że amerykańskie wydatki wojskowe na rok podatkowy 2018 stanowią, zgodnie z aprobatą Administracji Trumpa, 700 000 milionów dolarów, inicjatywa Sivkova wyjdzie dlA społeczności  międzynarodowej znacznie taniej: około 210 000 milionów dolarów.

Biorąc pod uwagę, że w programie uczestniczyć będzie kilka krajów, projekt okaże się stosunkowo tani. Ale z drugiej strony, kto może wyłożyć takie pieniądze na przetrwanie rodzaju ludzkiego?

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
keri Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Użytkownik
keri

Bunkry pod ziemią a nawet całe miasta już czekają, magazyny żywnościowe w nich są pełne, niezależne zasilania itp.
Się przygotowali co niektórzy 🙂
Więc szykują się do zrobienia ataku rzekomo jakiejś asteroidy.