Macron mocno o Polakach. „To oznacza IZOLACJĘ”

macron

Za niedługo będzie można mówić że władze UE i najwyższe głowy wpływające na jej decyzje to rasiści bądź zaczęło się ponowne niszczenie Polski bez wywołania wojny. Też tak myślicie?

Prezydent Francji ponownie pokusił się o wypowiedź na temat Polski. W rozmowie z niemieckim „Der Spigiel” poruszył kwestie izolacji i braku ambicji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron skrytykował sytuacje w Unii Europejskiej. Mówił o tym, że Unia musi podejmować zdecydowane kroki w sprawie takich państw jak Polska.

 Jako negocjator często uczestniczyłem w żałosnych spotkaniach, na których padały argumenty, że nie powinno się organizować szczytu tylko z udziałem krajów strefy euro, gdyż mogłoby to zostać uznane za zbyt ostre potraktowanie Brytyjczyków czy Polaków. I gdzie budzimy się pięć lat później? Brytyjczycy chcą wystąpić z Unii, a Polacy coraz bardziej oddalają się od Europy. To pokazuje, że im bardziej wstydliwie podchodzimy do europejskich ambicji, tym mniej możemy osiągnąć – przekonywał Macron w rozmowie z niemiecką gazetą.

Pod koniec września prezydent Francji również krytycznie wyrażał się o Polsce i sytuacji, jaką stwarza ona w Unii Europejskiej. Zaznaczył, że decyzje obecnego rządu prowadzą do opuszczenia UE, a zobowiązania powinny być przestrzegane przez wszystkie państwa członkowskie.

– Polski rząd powinien złożyć Polakom jasną deklarację, że w przypadku wprowadzenia wszystkich proponowanych reform, będzie musiał również zaproponować Polakom opuszczenie Europy. Ten rząd powinien bardzo jasno wytłumaczyć Polakom, że wprowadzenie jego reform oznacza opuszczenie Europy. Europejskie zobowiązania powinny być przestrzegane przez wszystkie państwa członkowskie, również przez Polskę – oświadczył Marcon.

Prezydent Francji podkreślił także, że jeżeli ktoś nie szanuje UE i dąży do jakichkolwiek prób jej osłabienia, powinien być natychmiast sankcjonowany. Oczywiście te słowa są skierowane do Polski.

– Jeśli rząd nie szanuje wspólnej Europy i dąży do jej osłabienia, wówczas powinno być to sankcjonowane. W kwestiach takich jak niezależność wymiaru sprawiedliwości czy przestrzeganie praw człowieka nie możemy sobie pozwolić na żadne kompromisy. Decyzje podjęte przez ten rząd są niezgodne z europejskim duchem, dlatego UE musi to odnotować i w pewien sposób napiętnować – zaznaczył francuski przywódca.

 

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Roke ValarTłuc pełofskie ścierwotomPiotrekMag Chaosu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrek
Gość
Piotrek

Czemu Macierewicz , dopiero teraz postanowił ujawnić ów taśmy?
Ruszyło go sumienie , czy jest to kolejny blef , obliczny na zwłokę i w interesie PiS ?

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

PAJAC, LALUŚ, PUDERNICA I ZBOK – TYLE W TEMACIE.

POLEXIT!!!!
Gość
POLEXIT!!!!

Jebać cała zdradziecka Francję i Macrona!!!!

tom
Gość
tom

PiS komunistom z wiecznie żywym Jarosławem nie interesuje co mówi o Polsce świat.

Tłuc pełofskie ścierwo
Gość
Tłuc pełofskie ścierwo

zjeb tom nadal na portalu z wielkim bUlem dÓpy 🙂

Mag Chaosu
Gość
Mag Chaosu

Miałeś tu już nie pisać pełowsko-nowoczesna wywłoko. Za grosz dumy i honoru nie masz. Do gadzinówki marsz, tam są twoje pedałki, lesby i feministki. Tu Polacy się wypowiadają, nie folksdojcze i lewackie prostytutki.

tom
Gość
tom

O, czerwone pająki podnoszą głos.:)))

Tłuc pełofskie ścierwo
Gość
Tłuc pełofskie ścierwo

wyświechtane slogany, ograniczone horyzonty myślowe no ale głupiec swojej głupoty nie dostrzeże… 🙂

Roke Valar
Gość
Roke Valar

tom Widzę że równo Cię cisną.
Mi się wydaje że tobie to chyba płacą za hejtowanie pisu .
Piszesz bez sensu byle żeby wywoływać nie potrzebną debatę .
Jeśli Ci się twój kdaj , rząd i wszystko po kolei nie podoba to masz Schengen , więc możesz wypie… do Niemiec tam Cię niemieckie kur…. przyjmą z otwartymi rękoma . Jeszcze będą Ci płacić za pisanie takich bredni. A nuż może Cię ciapaty wyrucha?? Kto wie, kto wie