Magnetyczny biegun północny przemieścił się w ostatnich miesiącach aż o 259 km !!!

Nie od dziś wiadomo, że magnetyczne bieguny Ziemi przemieszczają się. Niestety nigdy nie przemieściły się w okresie kilku miesięcy aż o 259 km. Czym może być spowodowany tak nagły ich ruch? Szybkie przebiegunowanie niesie za sobą potężne konsekwencje.

Kilka lat temu dobiegały nas informacje, że biegun północny coraz szybciej się przemieszcza w kierunku Syberii. Jego prędkość wynosiła około 59 kilometrów rocznie. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy czyli od początku 2013 roku przesuną się prawie 5 razy dalej niż w ostatnich latach.

(2011 rok)

Wiele osób mówi, że właśnie może się zaczynać gwałtowne przesunięcie biegunów, które skończy się przebiegunowaniem a badania dna Oceanu Atlantyckiego mówią, że końcowy proces przebiegunowania ma charakter bardziej dynamiczny i nagły .

Jeżeli dalej będzie się przemieszczać w takim tempie to niebawem pojawi się na terenie Rosji.

Skutki przebiegunowania Ziemi

W rzeczywistości zmiany bieguna magnetycznego prowadzić mogą do wielu anomalii i katastrof, których jeszcze nie doświadczyliśmy gdyż będą miały ogromną skalę. Czasowe zaniki pola magnetycznego mogą doprowadzić do wzrostu bardzo szkodliwego promieniowania kosmicznego. W razie przebiegunowania pojawić się mogą m.in. przypadki dziwnych zachowań wśród zwierząt, które stracą orientację podczas wędrówek.

W okresie zamiany biegunów magnetycznych zwierzęta, które posiadają wewnętrzny kompas, będą miały problemy z orientacją w terenie. Zaburzy to ich migrację i może doprowadzić nawet do wyginięcia całych gatunków. Niektórzy twierdzą również, że w czasie przebiegunowania znacznie wzrośnie aktywność wulkanów na całej planecie.

Dla ludzi przebiegunowanie oznacza problemy z technologią nawigacyjną. nawigatorzy już teraz musieli wprowadzić wiele zmian w systemie kontroli lotów, ponieważ dane dotyczące położenia samolotów w powietrzu nie zgadzały się z faktycznym stanem. Jeżeli dojdzie do całkowitej zamiany biegunów, kompasy zwariują, a wraz z nimi wszystkie urządzenia nawigacyjne, które bazują na odczytach pola magnetycznego

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Magnetyczny biegun północny przemieścił się w ostatnich miesiącach aż o 259 km !!!”

 1. W związku z przebiegunowaniem znajdziemy się w odwrotnym oddziaywaniu pola magnetycznego. Co się z tym wiąże wg reguły prawej ręki. Słońce zacznie wschodzić na zachodzie, zachodzić na wschodzie obecnym. Ziemia na dobę obraca się 40 tyś km wyhamuje stanie się to powolne , zaczym wielkie masy zaczną obracać się w drugą stronę. Oceany, morza rozpędzone aby kręcić się w drugą stronę wystąpią, tzw tsunami. Nastąpią zmiany tektoniczne naprężeń płyt, mogą być trzęsienia ziemi. To już nie są bajki.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Moim zdaniem takie rozumowanie jest błędne. Mars nie ma pola magnetycznego, a mimo to wykonuje ruch obrotowy. Nawet przy założeniu, że masz rację i biegun północny koniecznie musi być na górze, a południowy na dole to i tak masa ziemi jest znacznie większa niż masa całej ziemskiej wody w oceanach więc woda będzie mogła spokojnie siłą bezwładności wytracić energię przed tym jak zrobi to ziemia. Nie przewiduję efektu „ślizgania” się skorupy ziemi po płaszczu bo nie widzę powodu dla którego miałaby ona reagować z dużą różnicą potencjału niż jej głębsze warstwy z tego samego powodu – nawet skorupa ma mniejszą masę niż płaszcz ziemi.

   Poza tym, Słońce przebiegunowuje się co 11 lat i co? i nic? Bieguny po prostu zamieniają się miejscami, a Słońce dalej ma taką pozycję jaką miało i ten sam kierunek obrotu.

   Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...
  2. Po przemyśleniu ostatniej zmiany pola magnetycznego o 1260km w stronę Syberii i Kanady nie będzie tak gwałtowna zmiana pola magnetycznego. Doszedłem do wniosku że: rozpuszczające się lody powodują obciążenie, wybrzuszenie oceanów. Lądy kuli ziemskiej to stały ciężar. Przy szybkości 30 m/s jest to zawrotna szybkość, zmiana ciężaru, przesuwa oś obrotu kuli ziemskiej, co może osłabia się przy przesuwaniu. Jest to nieunikniony już ruch ziemi. Rozpuszczania nie zatrzymamy jak się ziemia przesunęła z osią obrotu. Mamy zimy łagodniejsze, ale Kanada, Syberia coraz silniejsze mrozy. Polska jest już w dawnym miejscu Czechosłowacji.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. przebiegónowanie będzie przebiegać caraz szybciej bo zwiększać je będzie siła odsirodkowa obrotu ziemi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.