Magnetyczny biegun północny przemieścił się w ostatnich miesiącach aż o 259 km !!!

Nie od dziś wiadomo, że magnetyczne bieguny Ziemi przemieszczają się. Niestety nigdy nie przemieściły się w okresie kilku miesięcy aż o 259 km. Czym może być spowodowany tak nagły ich ruch? Szybkie przebiegunowanie niesie za sobą potężne konsekwencje.

Kilka lat temu dobiegały nas informacje, że biegun północny coraz szybciej się przemieszcza w kierunku Syberii. Jego prędkość wynosiła około 59 kilometrów rocznie. W przeciągu ostatnich kilku miesięcy czyli od początku 2013 roku przesuną się prawie 5 razy dalej niż w ostatnich latach.

(2011 rok)

Wiele osób mówi, że właśnie może się zaczynać gwałtowne przesunięcie biegunów, które skończy się przebiegunowaniem a badania dna Oceanu Atlantyckiego mówią, że końcowy proces przebiegunowania ma charakter bardziej dynamiczny i nagły .

Jeżeli dalej będzie się przemieszczać w takim tempie to niebawem pojawi się na terenie Rosji.

Skutki przebiegunowania Ziemi

W rzeczywistości zmiany bieguna magnetycznego prowadzić mogą do wielu anomalii i katastrof, których jeszcze nie doświadczyliśmy gdyż będą miały ogromną skalę. Czasowe zaniki pola magnetycznego mogą doprowadzić do wzrostu bardzo szkodliwego promieniowania kosmicznego. W razie przebiegunowania pojawić się mogą m.in. przypadki dziwnych zachowań wśród zwierząt, które stracą orientację podczas wędrówek.

W okresie zamiany biegunów magnetycznych zwierzęta, które posiadają wewnętrzny kompas, będą miały problemy z orientacją w terenie. Zaburzy to ich migrację i może doprowadzić nawet do wyginięcia całych gatunków. Niektórzy twierdzą również, że w czasie przebiegunowania znacznie wzrośnie aktywność wulkanów na całej planecie.

Dla ludzi przebiegunowanie oznacza problemy z technologią nawigacyjną. nawigatorzy już teraz musieli wprowadzić wiele zmian w systemie kontroli lotów, ponieważ dane dotyczące położenia samolotów w powietrzu nie zgadzały się z faktycznym stanem. Jeżeli dojdzie do całkowitej zamiany biegunów, kompasy zwariują, a wraz z nimi wszystkie urządzenia nawigacyjne, które bazują na odczytach pola magnetycznego

 

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Pawel, ktory chodzil do szkolyPawel, ktory chodzil do szkolyPawel, ktory chodzil do szkolyJan Zakrzewskiwieszcz słoneczny Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Zakrzewski
Gość
Jan Zakrzewski

W związku z przebiegunowaniem znajdziemy się w odwrotnym oddziaywaniu pola magnetycznego. Co się z tym wiąże wg reguły prawej ręki. Słońce zacznie wschodzić na zachodzie, zachodzić na wschodzie obecnym. Ziemia na dobę obraca się 40 tyś km wyhamuje stanie się to powolne , zaczym wielkie masy zaczną obracać się w drugą stronę. Oceany, morza rozpędzone aby kręcić się w drugą stronę wystąpią, tzw tsunami. Nastąpią zmiany tektoniczne naprężeń płyt, mogą być trzęsienia ziemi. To już nie są bajki.

JaCoOoOoS
Gość
JaCoOoOoS

Moim zdaniem takie rozumowanie jest błędne. Mars nie ma pola magnetycznego, a mimo to wykonuje ruch obrotowy. Nawet przy założeniu, że masz rację i biegun północny koniecznie musi być na górze, a południowy na dole to i tak masa ziemi jest znacznie większa niż masa całej ziemskiej wody w oceanach więc woda będzie mogła spokojnie siłą bezwładności wytracić energię przed tym jak zrobi to ziemia. Nie przewiduję efektu „ślizgania” się skorupy ziemi po płaszczu bo nie widzę powodu dla którego miałaby ona reagować z dużą różnicą potencjału niż jej głębsze warstwy z tego samego powodu – nawet skorupa ma mniejszą… Czytaj więcej »

Jan Zakrzewski
Gość
Jan Zakrzewski

Po przemyśleniu ostatniej zmiany pola magnetycznego o 1260km w stronę Syberii i Kanady nie będzie tak gwałtowna zmiana pola magnetycznego. Doszedłem do wniosku że: rozpuszczające się lody powodują obciążenie, wybrzuszenie oceanów. Lądy kuli ziemskiej to stały ciężar. Przy szybkości 30 m/s jest to zawrotna szybkość, zmiana ciężaru, przesuwa oś obrotu kuli ziemskiej, co może osłabia się przy przesuwaniu. Jest to nieunikniony już ruch ziemi. Rozpuszczania nie zatrzymamy jak się ziemia przesunęła z osią obrotu. Mamy zimy łagodniejsze, ale Kanada, Syberia coraz silniejsze mrozy. Polska jest już w dawnym miejscu Czechosłowacji.

Pawel, ktory chodzil do szkoly
Gość
Pawel, ktory chodzil do szkoly

Panie zakrzewski, latwiej pan zobaczysz dziury w swoich teoriach, kiedy poduczsz sie troche gramatyki. Logikę zaczyna się od poprawnej budowy zdań.

Pawel, ktory chodzil do szkoly
Gość
Pawel, ktory chodzil do szkoly

Że co????? że ziemia zacznie krecic sie w druga strone? ze jaka regula? hahahahahhahhahhahhhahahahahahhahhahahhaahhahahhhaaah

Made my day! 😀

wieszcz słoneczny
Gość
wieszcz słoneczny

przebiegónowanie będzie przebiegać caraz szybciej bo zwiększać je będzie siła odsirodkowa obrotu ziemi

Pawel, ktory chodzil do szkoly
Gość
Pawel, ktory chodzil do szkoly

nastepna skopiowana bezmyslnie opinia. a w jaki sposob, jaka jest mechanika tego procesu, ktory sprawia, ze sila odsrodkowa to przyspiesza? Odpwiedz pelnymi zdaniami.