Majdan w Polsce? Oto, co musi się stać

W sieci zaprezentowano osiem niezbędnych punktów, które muszą zostać spełnione, by na wzór ukraiński w stolicy powstał Majdan. Opozycja nie przebiera w środkach. Od rana w mediach społecznościowych przekazywana jest instrukcja, co musi się stać, by na ulicach Warszawy powstał Majdan, który na ukraiński wzór, doprowadzi do upadku rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Co według autorów mogłoby doprowadzić do upadku rządu Beaty Szydło? Wyliczono kolejno 8 punktów:

1. Nośny społecznie powód, który zmobilizuje młodzież. Starzy na mrozie nie wysiedzą. Wystarczy dwa-trzy tysiące gotowych zostać na noc, ale za to dziesiątki tysięcy gotowych wspierać ich na miejscu za dnia.

2. Duży plac w centrum miasta (plac Defilad się nie nadaje, bo nie ma go jak obronić), a w sąsiedztwie duży BUDYNEK PUBLICZNY, który można zająć (i obronić). To jest niezbędne ze względów logistycznych, sztabowych, centrum prasowego, toaletowych.

3. Początkowe drobne utarczki z milicją, powstrzymane (jak dzisiaj) przez posłów. Posłowie muszą być gotowi postawić własne namioty z wywieszką „Biuro poselskie”, żeby zapewnić immunitet.

4. Namioty należy stawiać jak obóz warowny. Plus przenośne toalety i zapas drewna.

5. Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień milion ludzi demonstruje na placu i w okolicach.

6. Rada Majdanu czyli przedstawiciele demonstrantów i liderzy zjednoczonej opozycji, którzy muszą jeszcze zorganizować fundusze na żywność, opał, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego i zbudowanie trybuny, itp.

7. Oddziały samoobrony. Tu trzeba się mocno pilnować, żeby uniknąć prowokacji.

8. Stała obecność artystów na scenie i wsparcie duchownych.

Wymienione powyżej osiem punktów, zdaniem opozycjonistów, pozwoliłyby na to, by doprowadzić w Polsce do obalenia władzy, a tym samym do przyspieszonych wyborów. Jak zaznaczają komentatorzy, realizacja wszystkich postulatów możliwa byłaby tylko wtedy, gdyby pojawił się jeszcze mocniejszy front ze strony Polaków.

Proszę o jak najczęstsze powielanie tego artykułu bądź linkowanie by wszyscy Polacy zobaczyli jak destabilizujący nasz kraj ma plan KOD. Można się spierać, można manifestować czy udzielać swoje poglądy, stać po jednej czy drugiej stronie ale nie można dopuścić do realizacji scenariusza z Ukrainy. Gdyby to się stało to każdy z nas na tym straci.  (będąc przejazdem w Warszawie dostałem właśnie wydrukowaną taką instrukcję)

Manifestacja opozycji

W związku z piątkowymi wydarzeniami w Sejmie (blokada mównicy, po usunięciu z obrad posła PO Michała Szczerby), po godz. 20.00 przed budynkiem parlamentu zaczęli się zbierać zwolennicy KOD, partii Razem, Obywatele RP; przeszli w marszu wokół sejmowych gmachów; a wcześniej zablokowali wyjścia z Sejmu, uniemożliwiając posłom wyjazd samochodami. Przez chwilę trwała przepychanka pomiędzy policją, a demonstrantami. Ostatecznie kolumna samochodów z politykami PiS m.in. z premier Beatą Szydło oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim opuściła Sejm w sobotę przed godz. 3 w nocy.

W sobotę odbyła się manifestacja przed Pałacem Prezydenckim, której uczestnicy przemaszerowali przed Sejm. Teraz manifestują przed budynkiem parlamentu. Impulsem do niej były piątkowe zajścia w Sejmie i przed nim. Protestują m.in. PO, Nowoczesna, KOD, SLD, Partia Razem.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Majdan w Polsce? Oto, co musi się stać”

 1. Aby w Polsce zapanował spokój i mogła rządzić wybrana w demokratycznych wyborach władza , najlepiej zrobić czystkę na wzór Turcji.Złodziei i aferzystów z opozycji pozamykać .Skoro kradniesz i robisz przekręty odpowiadasz za nie jak każdy obywatel. Nie może być że kasta posłów , sędziów może być ponad prawem. To oni przez 8 lat rozkradali Polskę, a teraz nie mogą oderwać się od pełnego żłoba. Znów po plecach zwykłych ludzi chcą wspiąć się po władzę . Robol tylko do tego jest im potrzebny, a potem jak to ujął słynny p Wałęsa „pałować hołotę” niech wie gdzie jej miejsce ;/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Osobiscie nie popieram rzadow PiS,ale skoro wiekszosc ich wybrala w LEGALNYCH i DEMOKRATYCZNYCH wyborach, oraz skoro „ktos” wybral Dudka na prezydenta RP to maja teraz swoje 4lata koniec i kropka. Trzeba bylo isc glosowac i MIEC WYBOR a nie pie@#*ic teraz zza komputera. Nawolywanie do MAJDANu w Polsce to jest ZDRADA!!! Nie mozemy do tego dopuscic! 6 listopada 2019, 23:59:59 PiS konczy swoja kadencje, przy nastepnych wyborach mamy szanse ich zmienic. A jak nie dadza na takiej opcji, to wtedy opony, widly i szafot 😀

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Już nie długo Polska będzie mieć swojego naczelnika który będzie jeździł na kocie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Bandytów i złodziei z KOD, NOWOCZESNEJ i PO należy pozabijać strzałem w czółko. Ta bandę pod Sejmem obrzucić granatami odłamkowymi!!
  Zgłaszam się na ochotnika!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. do Angelus Maxcimus Rex zgłoś ale sie do psychiatry… czy masz świadomość że namawiasz do morderstwa ? czy wiesz co to śmierć ?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Wyznawcy prezesa Jarosława tak już mają, oni to nazywają językiem miłości.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. zglos sie do psychiatry angelus proponuje ci wizyte u psychiatry i sam sie palnij w czolko,

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.