Kliczko przemawia, protestujący wbiega na scenę: “Janukowycz ma czas do rana. Potem szturm”

Ukraina Kijów MajdanProtestujący domagają się ustąpienia prezydenta Ukrainy Janukowycza do jutra do godz. 10 – podało biuro prasowe Euro Majdanu.

Jest to postulat z tzw. Prawego Sektora skupiającego najradykalniejszych demonstrantów, bardzo aktywnych w trakcie obrony Majdanu.

– Nie składamy broni – zapowiedział ze sceny na Majdanie jego przedstawiciel. – Janukowycz ma do wyboru emeryturę, więzienie albo podpalenie jego rezydencji – dodał.

Gdy na scenę wszedł jeden z liderów opozycji Witalij Kliczko tłum krzyczał "Hańba!". Kliczko przeprosił, że musiał podpisać porozumienie z Janukowyczem.


Liderzy opozycji wszyscy razem klęczeli na scenie, by uczcić pamięć ofiar starć z milicją w trakcie obrony Majdanu.

– Oddajemy dziś cześć poległym. To niedobrze, że młode gorące głowy chcą kolejnego przelewu krwi – mówił jeden z księży.

Wcześniej Prawy Sektor zapowiedział, że będzie kontynuował swą walkę aż do usunięcia rządzącego krajem reżimu i nie uznaje zawartego w piątek porozumienia między prezydentem Wiktorem Janukowyczem a opozycją.

Według szacunków biura prasowego Euro Majdanu na placu Niepodległości pojawiło się dzisiaj wieczorem około 50 tys. ludzi.

źródło: interia.pl

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o