Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…Małopolska: Silne trzęsienie ziemi o sile 3.6 stopnia przez tąpnięcie w kopalni Janina

Mimo uspokajających komunikatów mieszkańcy Małopolski nadal niepokoją się nocnymi wstrząsami, które były odczuwalne w kilku miejscowościach – między innymi w Chrzanowie, Żarkach i Oświęcimiu. Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego, wstrząsy miały siłę około 3 stopni w skali Richtera i były spowodowane działalnością kopani Janina.

– Poszłam do kuchni, a tam wszystko na podłodze – wspomina w rozmowie z TVN24 pani Zuzanna. Jak dodaje, kiedy się obudziła, wersalka „cała latała”. Ona jednak tąpnięcia się nie przestraszyła – jak mówi, „mieszka w lesie, więc niczego się nie boi”.

Jednak pozostali mieszkańcy narażonych na wstrząsy wsi z niepokojem wspominają nocne wydarzenia.

– Przebudziłam się i taki szum w domu było słychać. Słyszałam słychać trzaski, później się okazało, że wszystko poprzewracane. Zerwało ze ściany bojler, powyginało rury – wymienia pani Anna.

Prace w kopalni są wstrzymane

Do wstrząsu doszło we wtorek około 22.30. Informacje, które otrzymaliśmy od internautów  na Kontakt24 potwierdziło Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie. – Wstrząsy spowodowała kopalnia Janina – tłumaczył dyżurny centrum.

– Prace kopalni Janina w tym miejscu zostały wstrzymane, a załoga wycofana – poinformowała nas w środę po godzinie 10 Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Wyższego Urzędu Górniczego.

Mieszkańcy wrócili do domów

Jak poinformowali strażacy z Chrzanowa, nie ma osób poszkodowanych.

– Straż pożarna musiała wyjechać do jednego z domów w miejscowości Żarki. Doszło tam do pęknięcia komina i ściany – precyzował strażak. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego ocenił jednak, że mieszkańcy mogą wrócić do swoich domów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o