Mars: Czy łazik Curiosity zrobił zdjęcie małego kosmity z pustyni Atacama

Tropiciele kosmitów wypatrzyli na powierzchni Marsa coś, co ich zdaniem jest humanoidalnym kosmitą. Wszystko za sprawą zdjęcia wykonanego przez łazik Curiosity i udostępnionego przez NASA.

curiosity mars

„Kosmita”, zdaniem YouTubera ukrywającego się pod pseudonimem Paranormal Crucible ma około 15 cm wzrostu. Użytkownik porównuje go do „kosmity z pustyni Atacama” – kilkunastocentrymetrowego humanoida z dużą głową, którego zmumifikowane szczątki odnaleziono w 2003 roku na chilijskiej pustyni.

UFO Atacama

W przypadku tego drugiego naukowcy po latach wyjaśnili sprawę. DNA zagadkowego organizmu wskazuje, że był on człowiekiem, prawdopodobnie zdeformowanym dzieckiem, któremu udało się przeżyć od 6 do 8 lat, zanim zmarło.

UFO Atacama

UFO Atacama

UFO Atacama

Czy „mały kosmita” z Marsa faktycznie może być dowodem na istnienie nie tylko życia na Czerwonej Planecie, ale także obcych cywilizacji w kosmosie? Raczej mało prawdopodobne. W przypadku wszystkich zagadkowych obiektów odkrywanych przez internautów na zdjęciach z Marsa (Kobiety w czerni, twarzy Boga, kosmicznego kraba, piramidy, jaszczurki, czaszki) eksperci zawsze studzą zapędy tropicieli obcych form życia, tłumacząc zagadkowe obrazy zjawiskiem pareidolii. Polega ono na tym, że ludzki mózg „wypatruje” znajomych obiektów tam, gdzie ich nie ma.

UFO Atacama

UFO Atacama

Tropiciele spisków chętnie analizują nagrania i zdjęcia udostępniane przez NASA, szukając tam dowodów na istnienie obcych cywilizacji, „starożytnych astronautów”, sekretnej działalności naukowców. Zarzucają NASA, że nie próbują lepiej przyjrzeć się kontrowersyjnym obiektom, a nawet unikają filmowania zbliżeń. A więc pareidolia? Czy zatajanie informacji przez NASA? Jakie jest wasze zdanie?

źródło: strefa tajemnic
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Mars: Czy łazik Curiosity zrobił zdjęcie małego kosmity z pustyni Atacama”

 1. Fajny taki mały ludzik, jak Calineczka. Ludzie mieliby je w domach zamiast psów

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. o ile byliby przyjaźnie nastawione

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. jaki numer ma to zdjęcie z Marsa albo przynajmniej, która to jest doba marsjańska (Sol)

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.