Mars: Teraz każdy może sterować łazikiem Curiosity

Chcecie odwiedzić Czerwoną planetę bez ruszania się sprzed komputera? Teraz macie taką możliwość za sprawą dwóch, bardzo ciekawych aplikacji webowych przygotowanych przez NASA – Mars Trek oraz Experience Curiosity.

Pierwsza z nich – Mars Trek – pozwala spojrzeć na szerszy obraz – dostajemy zdjęcia zebrane przez 50 lat eksploracji Marsa nałożone na jej powierzchnię w stylu Google Earth, a zatem możemy swobodnie przybliżać i oddalać obraz i klikając przemieszczać się z jednego końca planety na drugi. Możemy przełączać się między widokiem 2D i 3D, a także wybierać najciekawsze, predefiniowane miejsca zaznaczone wcześniej dla nas przez astronomów z NASA.

Experience Curiosity z kolei stawia nas bezpośrednio na gruncie – tu przejmuje kontrolę nad marsjańskim łazikiem Curiosity, ręcznie nim sterujemy, możemy oglądać świat przez jego kamery i możemy zapoznawać się poszczególnymi jego systemami.

Do działania obu aplikacji konieczna jest jedynie współczesna przeglądarka internetowa – wystarczy udać się pod linki powyżej.

Źródło: NASA, geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.