Struktury i budowle na Planecie Mars

Zdjęcia wykonane przez kamerę HiRISE na sondzie MRO na orbicie Marsa zdają się wskazywać na inteligentne struktury będące logicznymi proporcjami wymiarów podstawowych. Anomalie występujące w regionie Hellas Planitia mają mniej więcej taką samą długość i podobne charakterystyki prostoliniowe, które rozciągają się na odległość jednego kilometra. Pomysł, że Mars jest zamieszkany – a przynajmniej był, miliony lat temu – fascynuje naukowców i ludzi od dziesięcioleci.

Mars struktury pod ziemia

W całej historii ludzkości, bez względu na to, jakie istnieją zapisy w formie pisemnej, czerwona planeta w magiczny sposób uchwyciła zainteresowanie starożytnych cywilizacji na całym świecie. Ale na tej tajemniczej planecie jest coś więcej niż czerwień. Ile dziś wiemy o Marsie? A jeśli rządy na całym świecie nie mówią nam wszystkiego co wiedzą o czerwonej planecie? W ciągu ostatnich dwóch lat nauczyliśmy się dużo o niej. Mars nie jest opustoszałym i martwym światem, jak wcześniej sądzili naukowcy. W rzeczywistości Mars mógł być bliźniaczą planetą Ziemi w odległej przeszłości.

Mars struktury pod ziemia

Co znajdujemy w Hellas Planitia?

W rejonie Marsa zwanym Hellas Planitia niektórzy badacze odkryli szereg formacji, które wydają się sztuczne. Na zdjęciach te olbrzymie konstrukcje mają regularne kąty przypominające budynki naziemne. Są one częściowo przykryte przez piasek marsjańskich pustyni i wydają się być sztucznymi konstrukcjami.

Mars struktury pod ziemia

Mars struktury pod ziemia

Jednak faktem jest, że istnieją dowody fotograficzne, że coś zostało sztucznie zbudowane na Marsie. Na powierzchni Czerwonej Planety znajdują się struktury znalezione w niezliczonych obrazach pobranych z sond kosmicznych, takich jak te, które opublikowaliśmy powyżej, pochodzące z MRO NASA, która od dawna mapowała całą czerwoną planetę.

Z suchej i pustej planety Mars, MRO pokazała nam, że jest bardziej interesująca, niż moglibyśmy się spodziewać. Mars ma mniej więcej połowę średnicy Ziemi. Jego powierzchnia jest nieco mniejsza niż całkowita powierzchnia lądu Ziemi. Mars ma mniejszą gęstość niż Ziemia, ma 15% objętości i 11% masy Ziemi, powodując, że panuje tam o około 38% mniejsze przyciąganie grawitacyjne niż na Ziemi.  Mars jest pod wieloma względami bardzo podobny do Ziemi. Eksperci pokazali, że Czerwona Planeta była kiedyś zaskakująco podobna do naszej planety, posiadała atmosferę, jeziora, rzeki i oceany pokrywające jej powierzchnię.

Planeta Mars

Nie tak dawno temu NASA ujawniła, że ​​Mars mógł podtrzymywać życie, takie jakie znamy, ale wszystko zmieniło się, gdy planeta straciła swoją atmosferę. Zdaniem naukowców powolne niszczenie atmosfery naszego sąsiada spowodowane było wydarzeniem planetarnym. Mogła to być inwersja i nagły obrót pola magnetycznego zwana przebiegunowaniem. Atmosfera czerwonej planety była niegdyś gościnna. Oznacza to, że gdy Mars był dużo młodszy, był o wiele gorętszy i bardziej mokry, co oznacza, że ​​był bardzo dobrym kandydatem do rozwoju obcego życia. Naukowcy są przekonani, że oceany Marsa wyparowały ze względu na ulotnienie się atmosfery planety.

Chociaż Mars nie może już teraz podtrzymać życia jakie znamy na powierzchni, wielu naukowców twierdzi, że w odległej przeszłości planeta mogła podtrzymywać życie, nie tylko prymitywne formy życia, ale także życie w bardziej zaawansowane, które pozwalało na budowę struktur na powierzchni planety. Jednym z tych naukowców jest dr John Brandenburg, fizyk plazmowy z Orbital Technologies w Madison (Wisconsin), przekonany, że cywilizacja na Marsie została zniszczona przez wybuchy jądrowe wywołane przez wrogie obce cywilizacje.

Mars struktury pod ziemia

Fizyk, który napisał książkę na ten temat, zatytułowaną Śmierć na Marsie, opisuje starożytnych Marsjan nazywając ich utopistami, – zostali zmasakrowani przez eksplozję nuklearną – a dowody tego zdarzenia, jak mówi, są obecne i odkrywane nawet dzisiaj.

John Brandenburg deklaruje, że izotopy jądrowe obecne w atmosferze Marsa są podobne do tych z testów bomb wodorowych i „mogą stanowić przykład cywilizacji zniszczonej przez atak nuklearny z kosmosu.” Wysokie stężenie Xenonu-129 w atmosferze Marsa, w tym uranu i toru na powierzchni, jest badane przez Mars Odyssey NASA.

Dr Brandenburg jest nieugięty, że są to pozostałości wybuchów jądrowych na powierzchni.

Structures-on-Mars

Co ciekawe, każdego dnia pojawiają się nowe obrazy z Marsa, które pokazują, że na jego powierzchni jest coś dziwnego. W ciągu ostatnich dwóch lat niezliczone obrazy z czerwonej planety zostały przeanalizowane przez łowców UFO na całym świecie. Niektóre z nich – niezręcznie – pokazują coś, co wydaje się być sztucznymi strukturami na powierzchni planety.

Obrazy znalezione ostatnio za pośrednictwem danych z Mars Reconnaissance Orbiter pokazują obszar na powierzchni Marsa pokryty tajemniczymi „strukturami”. NASA, dzięki zdjęciom i wynikającemu z tego mapowaniu Marsa przez sondę MRO, zauważyła liczne dziwne „kratery” na powierzchni. Obrazy pokazują ziemię pokrytą „wtórnymi kraterami”. Oprócz powyższego obrazu istnieją inne obszary powierzchni planety, które pokazują równie niepokojące „struktury”. Łowcy anomalii i UFO widzą te struktury jako ostateczny dowód, że starożytna cywilizacja mogła być obecna na powierzchni Marsa w odległej przeszłości.

W pobliżu równika Czerwonej Planety istnieje szereg struktur, które wywołały internetową debatę na temat starożytnego życia na Marsie.

„Kontrowersyjne” obrazy zostały wykonane przez sondę kosmiczna NASA-MRO Mars Reconnaissance Orbiter.

Mars struktury pod ziemia

Zaleca się włączenie automatyczne tłumaczenie napisów:

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
sławomirMustafa Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sławomir
Gość
sławomir

a gdzie sa podane zródła tych zdjeć???

Mustafa
Gość
Mustafa

Wygląda jak chata Bin Ladena.