Mekka: Ponad 100 zabitych i 200 rannych. Dźwig spadł na meczet WIDEO

Na skutek burzy dźwig budowlany przewrócił się w Wielkim Meczecie w Mekce. Jak poinformowały w piątek późnym wieczorem saudyjskie władze, w wyniku wypadku zginęło co najmniej 107 osób, a 238 zostało rannych.

mekka

Dźwig spadł w piątek na część Wielkiego Meczetu, którą wierni wędrują do Al-Kaby, czyli najświętszego miejsca islamu. Ze zdjęć wynika, że dźwig przebił sufit i runął na dziesiątki ludzi.

Wypadek nastąpił mniej niż dwa tygodnie przed hadżdżem, czyli wielką pielgrzymką do świętej dla muzułmanów Mekki, która odbywa się we wrześniu. Do miasta Mahometa przybędą wówczas miliony wiernych, a władze dwoją się i troją, by wszystko było na czas gotowe.

W ubiegłym roku władze ograniczyły liczbę pielgrzymów, tłumacząc to koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa z powodu prac budowlanych przy powiększaniu Wielkiego Meczetu (zwanego też Świętym Meczetem).

Obecnie jego powierzchnia liczy ponad 35 ha. Pielgrzymka do Mekki, gdzie narodził się Mahomet i gdzie doznał objawień, jest jednym z pięciu filarów islamu, czyli obowiązkiem bogobojnego muzułmanina.

mekka

mekka

mekka

Autor: mtom / Źródło: reuters, pa, tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.