Meksyk jest atakowany przez żywioły. Już jest 50 ofiar a będzie jeszcze więcej

Huragan Earl kilka dni temu szalał nad Meksykiem. Od tamtej pory pogoda nie jest tam przyjazna mieszkańcom. W niektórych regionach ulewy wywołują groźne lawiny błotne. W sumie zginęło 50 osób, a na horyzoncie rodzi się kolejne zagrożenie.Niezwykle niebezpiecznie wyglądające czoło huraganu Earl

Lawiny i intensywne opady deszczu, spowodowane przez przejście huraganu Earl kilka dni temu, zmasakrowały Meksyk. Mieszkańcy muszą się zmagać z ogromnymi stratami. Miejscami w ciągu 24 godzin spadło tyle deszczu, ile zazwyczaj w czasie miesiąca. Tak obfite opady wywołały lawiny błotne, a liczba osób, które zginęły w nich ciągle rośnie.

huragan
Lawiny błotne zniszczyły wiele domostw

 

huragan
Lawiny błotne zniszczyły wiele domostw

Ofiary i zniszczenia

Z najnowszych doniesień życie straciło 50 osób. Najwięcej, aż 36 osób zginęło w stanie Puebla, 13 w Veracruz i jedna w Hildalgo. Mieszkańcy nie potrafią się uporać ze stratami. Jak donosi koordynator akcji ratunkowych Luis Felipe, lawiny uszkodziły setki domów znajdujących się na zboczach gór. 21 szkół zostało zniszczonych, w tym trzy całkowicie. Tysiące dzieci nie będzie mogło uczestniczyć w lekcjach.

Intensywne opady nie ustają

Sytuacja po przejściu Earl pozostaje krytyczna. Meksyk niezmiennie nękany jest przez nieustające ulewy. Główna autostrada łącząca stolicę kraju ze stanem Veracruz została zamknięta, a kolejne lawiny uniemożliwiają pracę przy jej odblokowaniu. Gubernator stanu Veracruz poinformował o lawinach błotnych, które tym razem wystąpiły w okolicach miast Coscometepec, Tequila i Huayacocotia.

huragan

To nie koniec zmartwień mieszkańców Meksyku. Na zachodnim wybrzeżu już formuje się kolejny huragan o nazwie Javier.

Źródło: jornada.unam.mx, tvn meteo Autor: agr,AD
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Meksyk jest atakowany przez żywioły. Już jest 50 ofiar a będzie jeszcze więcej”

  1. ludzie padają jak mrówki – a to dopiero początek

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.