Meksyk: Erupcja wulkanu Popocatepetl

W Meksyku nastąpiła kolejna erupcja wulkanu Popocatepetl, położonego w niewielkiej odległości od stolicy Mexico City – donosi portal volcanodiscovery.com.

wulkan

Wybuch nastąpił w niedzielę wieczorem i towarzyszyła mu emisja popiołu na wysokość 2 km oraz materiałów wulkanicznych, które zostały rozrzucone na trzy i pół kilometra na wschód i południowy-wschód od krateru. Z tego powodu zapłonęły lasy na zboczach wulkanu.

Krążąc nad wulkanem w sobotę pracownicy Narodowego Centrum Zapobiegania Klęskom Żywiołowym Meksyku wykazali, iż najnowsza seria erupcji zniszczyła rosnącą od stycznia kopułę Popocatepetl. Dostrzegli także mały wewnętrzny krater o głębokości 50 metrów i 325 metrów średnicy.

Pomimo intensyfikacji aktywności wulkanu Popocatepetl, władze nie śpieszą się z podniesieniem poziomu zagrożenia przed wulkanem, nie ma potrzeby ewakuacji ludności. Zakłócenia w ruchu lotniczym nie zostały odnotowane.

Władze zaapelowały do mieszkańców i turystów o niezbliżanie się do wulkanu ze względu na zagrożenie emisjami. Mieszkańcy okolicznych miejscowości powinni mieć szczelnie zamknięte okna i drzwi oraz chronić swoje twarze specjalnymi maskami.

Transmisja na żywo:

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.