Meksyk: Rzeka zniknęła w jednym momencie

Rzeka Atoyac, która przepływa przez 8 miejscowości na obszarze górskim w meksykańskim stanie Veracruz, z powodu powstałej na dnie dziury, znikła dosłownie na oczach lokalnych mieszkańców.

rzeka

Mieszkańcy Rancho San Fermín, gdzie to się stało, opowiadają, że w niedzielę w nocy usłyszeli huk i poczuli, jak zatrzęsła się ziemia.

„W poniedziałek zrozumieliśmy, że nie leci woda i poszliśmy sprawdzić: zobaczyliśmy zagłębienie, które uniemożliwiało rzece płynąć dalej” – powiedziała hiszpańskiej agencji EFE mieszkanka Rancho San Fermín Juana Sánchez.

Lokalne służby Veracruz poinformowały, że dziura, która powstała na dnie rzeki, ma wymiary 30×20 metrów. Właśnie ona uniemożliwia rzece płynąć dalej.

szczelina

— Te rozpadliny pojawiają się w ziemi i za każdym razem są większe – podano w raporcie lokalnych służb.
Rozpadlina pojawiła się w odległości 3 kilometrów od ujścia rzeki, która zaopatruje w wodę pitną ponad 10 000 rodzin i przemysł cukrowniczy w regionie.

Dorzecze rzeki Atoyac znajduje się w miejscowości Amatlán de los Reyes, następnie przepływa ona przez Boca del Río, wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, miasta Atoyac, Yanga, Cuitláhuac, Carrillo Puerto, Cotaxtla i Medellín.

„Zauważyliśmy brak wody, dlatego zaczęliśmy szukać przyczyny tego problemu wzdłuż rzeki. Znaleźliśmy ogromną dziurę, do której trafiała cała woda” – wyjaśniła Juana Sánchez.

Jeden z przedstawicieli lokalnych władz Atoyac, Agustin Mollinedo, apeluje o ratowanie rzeki.

rzeka

źródło: pl.sputniknews.com
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.