Meksykański wulkan Colima bardziej aktywny niż zwykle. 4 erupcje w ciągu godziny

wulkan colima Meksyk

Kłęby dymu otoczyły okolice krateru wulkanu Colima w Meksyku. Według specjalistów 2 kwietnia zanotowano aż cztery erupcje w ciągu sześciu godzin.

Nad wulkanem Colima, który znajduje się w zachodnim Meksyku, w czwartek 2 kwietnia uniósł się snop dymu. Według wulkanologów zarejestrowano cztery wybuchy w mniej niż sześć godzin. Najbardziej intensywny wystąpił około 11 czasu lokalnego i trwał sześć minut. Dym i pył z krateru uniosły się na wysokość bliską tysiąca metrów. Specjaliści zapewniają, że widowisko, jakie zapewnia wulkan, nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa.

wulkan colima Meksyk

wulkan colima Meksyk

Ostatnią aktywność tego wulkanu notowano w drugiej połowie lutego bieżącego roku.

Podglądamy wulkany

W ostatnich latach jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować aktywność stożków wulkanicznych. Wszystko dzięki systemowi kamer, które bez przerwy nagrywają aktywne wulkany. Obraz z niektórych możemy oglądać na bieżąco w Internecie. Dzięki nim nie przeoczymy żadnej erupcji, co więcej – wszystko zostanie uwiecznione na filmie.

wulkan colima Meksyk

Źródło: ENEX Autor: AD/map

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Meksykański wulkan Colima bardziej aktywny niż zwykle. 4 erupcje w ciągu godziny”

 1. Nie wiem czy mi sie wydaje ale na tym pierwszym zdjeciu to wyglada jak postac a dokladnie mi przypomina jezus i jakby piorun wyszedl z jego czola

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. @bolec

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Pareidolia

   Cytat:
   „Pareidolia – zjawisko dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach, przeważnie przy pełnej świadomości ich nierzeczywistego charakteru. (…) Zjawiskiem tym można tłumaczyć również niektóre tzw. objawienia, gdy przypadkowy układ plam, czy cieni na szybie, drzewie, czy innym tle może dla części osób wydać się obrazem Matki Boskiej, Jezusa czy innych postaci religijnych.”

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. Takie właśnie ujęcia z wyładowaniami są najładniejsze,.. piękne i przerażające zarazem.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.