Merkel jest wściekła! Kate i William też wybierają Polskę! Niemcy znów na drugim miejscu!

Wszyscy żyjemy zbliżającą się wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w naszym kraju. W Warszawie zjawi się on już w środę. Natomiast w drugiej połowie lipca Polskę czeka jeszcze jedna, równie prestiżowa wizyta.

Nasz kraj odwiedzą księżna Kate i książę William, wraz z dziećmi. Brytyjskie media już dowiedziały się, jakie miejsca w Polsce planują odwiedzić.

I znów Niemcy poczekają dłużej, bo rodzina książęca, podobnie jak prezydent Trump, woli najpierw zagościć u nas. Kate i Williamowi w pięciodniowej podróży do Polski towarzyszyć będą 3-letni książę George i 2-letnia księżniczka Charlotte. Podróż rozpocznie się 17 lipca w Warszawie, a zakończy 21 lipca w Hamburgu. W tym czasie rodzina książęca odwiedzi także m.in. Gdańsk.

Dziś Pałac Kensington poinformował o szczegółowym planie podróży. 17 lipca para książęca przyleci do Warszawy, gdzie zostanie powitana przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz Pierwszą Damę w Pałacu Prezydenckim. Stamtąd Kate i William w towarzystwie polskiej głowy państwa udadzą się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kolejnym miejscem, które odwiedzi para książęca, będzie wieżowiec Warsaw Spire. „The Heart to biznesowy inkubator z imponującym widokiem na polską stolicę, w którym mieszczą się liczne start-upy” – tak Pałac Kensington opisuje usytuowany przy pl. Europejskim budynek.

Książę i księżna Cambridge zabiorą dzieci w podróż do Polski i Niemiec – donosi „Daily Mail”, powołując się na słuzby prasowe Pałacu Kensington.

Wieczorem para książęca uda się do Oranżerii w Łazienkach Królewskich, gdzie weźmie udział w wydanym przez ambasadora Wielkiej Brytanii przyjęciu urodzinowym królowej Elżbiety, na które zaproszono około 600 gości.

Kolejny wizyty w Polsce księżna i książę Cambridge rozpoczną od wizyty w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof. Kolejnym punktem podróży będzie Gdańsk, określany przez Brytyjczyków jako „urocze miasto portowe”. Na wybrzeżu Kate i William odwiedzą także m.in. Teatr Shakespeare’a oraz Europejskie Centrum Solidarności. Trzeciego dnia podróży rodzina książęca opuści Polskę i uda się do Niemiec, gdzie pierwszym przystankiem będzie Berlin.

Źródło: Wprost.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.