Miał być pod kontrolą. Już ponad 200 ofiar śmiertelnego wirusa Ebola

Już 208 śmiertelnych przypadków naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wiążą z pojawieniem się po latach wirusa Ebola. W ciągu czterech dni przełomu maja i czerwca w afrykańskiej Gwinei zanotowano 58 nowych przypadków zachorowań. 21 okazało się śmiertelnych.

Jeszcze do niedawna władze w Konakry zapewniały, że rozprzestrzenianie się wirusa, który po latach znów pojawił się w lutym tego roku, zostało powstrzymane. Nowe dane lekarzy z WHO przeczą tym zapewnieniom.

Ponad 328 przypadków, 208 ofiar

W Gwinei odkryto nowe ognisko. Od 29 maja do 1 czerwca w związku z powikłaniami po zarażeniu wirusem Ebola zmarło 21 osób, a 37 przebywa w szpitalach.

Ognisko odkryto w prowincji Gueckedou na południu Gwinei, w mieście handlowym niedaleko granic Liberii i Sierra Leone położonym nad Zatoką Gwinejską. Do miasta przybywają ludzie z wielu zakątków tego regionu Afryki i WHO ostrzega, że Ebola może się rozprzestrzenić i wkrótce stać się wielkim problemem dla środkowej części kontynentu.

wirus ebola rozprzestrzenia się

W sumie w ciągu ostatnich czterech miesięcy liczba przypadków powiązanych z chorobą wzrosła do 328. ONZ 193 z nich potwierdziło w warunkach laboratoryjnych. 208 osób zmarło w wyniku ataku wirusa.

Na gorączkę krwotoczną Ebola wywoływaną przez wirus, od 1976 r., gdy zanotowano pierwszy jej przypadek, wciąż nie ma szczepionki. Śmiertelność w przypadku zachorowań wynosi 60-90 procent.

Źródło: Reuters adsomtom /

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Miał być pod kontrolą. Już ponad 200 ofiar śmiertelnego wirusa Ebola”

  1. Zapraszam do oglądania seri filmów pt. Przetrwać apokalipsę. odcinek 40, Bunkier w Atchison tutaj: http://youtu.be/iKSaxu8hUr4

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.