Minister obrony Rosji W SZOKU. Polski F-16 chciał go przechwycić?

Rosyjskie media poinformowały o zaskakującym zdarzeniu, do którego doszło nad wodami Morza Bałtyckiego. Polski myśliwiec strzegący przestrzeni powietrznej NATO próbował przechwycić samolot, w którym znajdował się rosyjski minister obrony, Siergiej Szojgu.

Jak wynika z informacji podawanych przez rosyjskie media państwowe, polski myśliwiec F-16 zbliżył się do samolotu, który leciał w stronę Kaliningradu. Maszyna znajdowała się pod szczególnym nadzorem, ponieważ znajdował się w niej minister obrony Rosji.

Rosjanie odebrali zachowanie polskiej maszyny jako próbę przechwycenia, więc między samoloty wleciał myśliwiec Su-27, eskortujący maszynę z Siergiejem Szojgu i zademonstrował swoje uzbrojenie. Wówczas F-16 – jak przekonują Rosjanie – oddalił się od miejsca zdarzenia.

– W ciągu ubiegłego tygodnia NATO śledziło niezwykle dużą liczbę rosyjskich samolotów wojskowych latających nad Morzem Bałtyckim. Były to bombowce strategiczne, myśliwce, samoloty rozpoznawcze, transportowe i inne. Jak zwykle, gdy nieznane samoloty zbliżają się do przestrzeni powietrznej NATO, Sojusz Północnoatlantycki i krajowe siły powietrzne podrywają z ziemi samoloty, aby monitorować te loty – mówił dla PAP przedstawiciel NATO.

Zdarzenie zostało zarejestrowane z pokładu samolotu, w którym znajdował się nie ukrywający później oburzenia rosyjski minister. Na nagraniu widać jednak – jak przekonują eksperci – całkiem co innego niż mówią Rosjanie, to rosyjskie samoloty się oddaliły a maszyna NATO pozostała na swoim kursie.

źródło: wp.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Minister obrony Rosji W SZOKU. Polski F-16 chciał go przechwycić?”

 1. Nasz pilot wykonuje tylko rozkazy i procedury bez względu kto jest na pokładzie samolotu który wdziera się na naszą przestrzeń powietrzną

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Polski samolot uciekał tak aż mu się z tyłka dymiło :)))

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Szkoda, że Polacy tego samolotu z von Ribbentropem lecącym do Moskwy nie przechwycili i nie zestrzelili…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Rosjanie obalą Putina w tym roku.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Putin obali Ukrainę jeszcze w tym roku.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.