Dwa mocne trzęsienia ziemi w Ekwadorze

Dwa trzęsienia ziemi: pierwszy o magnitudzie 6,7 oraz drugi – 6,8 stopnia w skali Richtera – nawiedziły w środę wybrzeże Ekwadoru, gdzie miesiąc temu wstrząs o sile 7,8 stopnia zabił 650 osób.

Niewielkie uszkodzenia

trzesienie ziemi

trzesienie ziemi

Jak donosi agencja Reuters, środowe wstrząsy spowodowały tymczasowe przerwy w dostawach prądu elektrycznego w regionach przybrzeżnych, a tysiące ludzi wybiegło na ulice w obawie przed zawaleniami budynków. Świadkowie mówią, że trzęsienia były odczuwalne nawet w górskiej stolicy kraju, Quito. Prezydent Rafael Correa powiedział, że epicentrum pierwszego znajdowało się we wiosce rybackiej Mompiche na wybrzeżu Pacyfiku, około 368 km od Quito.

Dodał, iż wstrząs spowodował lekkie obrażenia u osób, które w pośpiechu opuszczali swoje domy, potykając się o przedmioty rozrzucane na podłogach. Jedna osoba zginęła w okolicznościach, które wciąż nie są jasne.

trzesienie ziemi

Jedna ofiara

„Musimy opłakiwać śmierć jednej osoby, która była spowodowana bezpośrednio lub pośrednio przez trzęsienie ziemi wśród seniorów w mieście Tosagua” – powiedział, odnosząc się do miasta w nadmorskiej prowincji Manabi.
Według jednej z wersji, ofiara uderzyła swoją głową o beton, a drugi oznajmiła, że belka spadła na jej głowę.

Zajęcia w szkołach zostały odwołane do poniedziałku w w Manabi w prowincji Esmeraldas.

Wstrząsy spowodowały drobne uszkodzenia, głównie w infrastrukturze, która została uszkodzona przez kwietniowe trzęsienie ziemi. Drugi wstrząs uderzył przed południem, a jego siła była porównywalna z pierwszym.

„Baliśmy się, wyszliśmy z budynku, który zaczął się trząść” – powiedział 39-letni pracownik miejski. „Obawialiśmy się o swoją córkę, gdyż nie mogliśmy zrealizować połączenia telefonicznego. Jesteśmy w napięciu i martwimy się sytuacją” – dodał.

Najgorsze trzęsienie ziemi od lat

Wstrząs o magnitudzie 7.8 stopnia w skali Richtera, który nawiedził wybrzeże Ekwadoru 16 kwietnia, zburzył budynki wzdłuż zachodniego wybrzeża. Obok ofiar śmiertelnych co najmniej 6 tys. osób zostało rannych, a 29 tys. stało się bezdomnych. Wstrząs spowodował zniszczenia szacowane na 2 mld dolarów.

źródło; krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.