Muzułmanie na całym świecie domagają się, aby armia islamska zjednoczyła się i osiągnęła jeden cel - zniszczenie Izraela

Starszy dowódca ekstremistycznej organizacji islamskiej wzywa arabskie armie do zjednoczenia swoich sił przeciwko Izraelowi.

Radykalna islamska organizacja Hizb ut-Tahrir (Islamska Partia Wyzwolenia), która działa w Izraelu oraz w wyznaczonych przez Autonomię Palestyńską obszarach Judei i Samarii, kontynuuje dążenie do ustanowienia islamskiego kalifatu z Jerozolimą jako swoją stolicą.

Dr Mus’ab Abu Arqoub, członek Ministerstwa Informacji Hizb ut-Tahrir w „Palestynie”, wezwał arabskie armie do uwolnienia się od „amerykańskiego tyrana” i do przeniesienia swoich sił, aby obalić reżimy arabskie jako pierwszy krok w kierunku działania narodu muzułmańskiego.

W swoim przemówieniu Abu Arqoub zwrócił się bezpośrednio do armii Egiptu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Turcji prosząc ich o walkę z „sojusznikami szatana”, nawiązując do Stanów Zjednoczonych.

Takie działanie, powiedział Abu Arqoub, powinno znaleźć odzwierciedlenie w udzielaniu pomocy dla Strefy Gazy, wyzwoleniu „Palestyny” i Jerozolimy, a także praktycznej realizacji islamskiego prawa religijnego (szariatu) w „Palestynie”.

Dalej stwierdził, że żydowski byt jest „kradnącą istotą, która znajduje się na islamskiej ziemi” i dlatego zabronione jest prowadzenie negocjacji lub godzenie się na zawieszenie broni.

Hizb ut-Tahrir jest międzynarodową ogólno-islamską organizacją, która głosi, że jej „ideologią jest islam” i dąży do zgromadzenia wszystkich muzułmańskich narodów i stworzenia superpaństwa, odnowienia starego kalifatu, w którym surowe prawo szariatu zostanie narzucone.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Bobekjacek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jacek
Gość
jacek

Dziwne ze zwrocil sie akurat do sojusznikow USA , zamiast do Iranu.

Bobek
Gość
Bobek

Przeciez Iran jest na wojennej sciezce z Izraelem od dawna. Tu chodzi o wsparcie tej armii wojskami Pakistanu (maja Nuki), Turcji (maja Nuki) i Arabii Saudyjskiej (tez maja Nuki ale sa z Usa i Izraelem – wtajemniczeni wiedza o co chodzi) zeby Usa przy wojnie nie brala bezposredniego udzialu bo moze duzo stracic – patrz Nuki 🙂 nie beda mogli sobie pozwolic na takie straty podczas obecnego rozwoju Chin i Rosji:)