Muzułmanin zrywa krzyż z kościoła. Zmarł w męczarniach, rodzina w agonii (WIDEO)

Dosięgła go kara Boża – piszą serbskie media.

Albański muzułmanin Alem Kurti – człowiek, który podczas pogromu Serbów w Kosowie w marcu 2004 r. brutalnie zerwał i zrzucił na ziemię krzyż z cerkwi św. Eliasza w Podujevie, zmarł w ciężkich męczarniach – donosi portal Srbijajavlja.

Kurti, który był także inicjatorem kilku innych etnicznych pogromów, a dla miejscowych muzułmanów – kimś w rodzaju bohatera narodowego, zmarł na raka wątroby i płuc cierpiąc przerażający ból. Straszne cierpienia spadły też na jego rodzinę – siostra jest w agonii, ciężko zachorowali również rodzice.

Wiadomość o nieszczęściu, które nagle dotknęło całą tę rodzinę, odbiła się w Serbii szerokim echem. Tamtejsze media piszą, że mężczyznę, który dokonał takiej strasznej profanacji spotkała “kara Boża” za to, że podniósł rękę na chrześcijańską świątynię i Krzyż.

“Te sceny, kiedy zrywał Krzyż z cerkwi na oczach wiwatującego tłumu, który potem podpalił świątynię, wryły się w pamięć nas wszystkich, którzy wtedy tam byliśmy” – przyznaje protojerej Trajan Kojin z cerkwi św. Marka. Nie chce mówić, czy uważa to co się teraz stało za “karę Bożą”.

Natomiast proboszcz tej świątyni Velja Stojkovic nie ma wątpliwości, że Albańczyka już na tym świecie dosięgła Boża sprawiedliwość. “Kurti był inicjatorem wielu zbrodni w tych latach. Bóg ostrzega nas, że nie można w ten sposób igrać ze świątyniami. Niech Albańczycy dobrze zapamiętają to ostrzeżenie” – mówi prawosławny duchowny.

Widać, że pomimo upływu wielu lat od zakończenia krwawego konfliktu w Kosowie, wspomnienia tkwią w ludziach głęboko i byle iskra może ponownie rozniecić płomień nienawiści etnicznej i międzywyznaniowej między Serbami i Albańczykami.

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Sierściuchgjhjk&Piotrekyyyyyyyy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotrek
Gość
Piotrek

Arcypedofil Wesołowski dopuscil sie gorszych zbrodni , niźli zniszczenie poganskiego krzyża i jakoś nie zdechł na nowotwór!

&
Gość
&

No właśnie, ale może karząca ręka chroni jedynie krzyże.

yyyyyyyy
Gość
yyyyyyyy

do sierściuch ; jesteś taka sama ofiara jak ten gościu … cieszy cie to że ewentualnie ktoś pójdzie do piekła i będzie cierpiał ? cierpienie kogoś cie cieszy ? i masz się za lepszego … hahahaha a co do chorób na raka rocznie ginie ok 8 mln ludzi … ciekawe czy oni wszyscy zrywali krzyż …pewnie nie ale kościół zaś wykorzystał fakt do reklamy byznesu…jakim jest kościół …za Jezusa kościołów nie było …

&
Gość
&

Katolicy… Oni tacy są. Życzenie komuś wiecznej męki to obrzydlistwo. Nawet Jezus nic nie mówił o piekle bo to jest niezgodne z doktryną miłości, która nie należy do nikogo. Można jedynie ją odkryć jak kolumb amerykę. wszystko co związane z piekłem zostało dodane przez popów. aby ludzie się bali.

gjhjk
Gość
gjhjk

Przeczytaj najpierw ewangelie to nie bedziesz pisał bzdur

Sierściuch
Gość
Sierściuch

@yyyyyyyy „Kurti, który był także inicjatorem kilku innych etnicznych pogromów, a dla miejscowych muzułmanów – kimś w rodzaju bohatera narodowego”. Szkoda, sądzę że Ty, „Piotrek” i „&” skupiliście się jednak na przeczytaniu tytułu i pierwszego akapitu. Nie cieszę się z tego, że (zgodnie z wierzeniami) trafi do piekła – niczego takiego nie napisałem, stwierdziłem po prostu, że biorąc pod uwagę jego życie jest to bardzo prawdopodobne. A że nie jest mi przykro z powodu śmierci – no nie jest i trudno, żebym się nie cieszył ze śmierci takiego ścierwa, podobnie jak się cieszę, gdy giną ISIS-owcy (np. w wyniku postrzału… Czytaj więcej »

Sierściuch
Gość
Sierściuch

Jedna patologiczna rodzina trafiła właśnie do wymarzonego raju – takiego z ogniem piekielnym i uciechami zapewnionymi przez 72 diabły-allahy. Potraficie sprawić, żeby się człowiekowi humor poprawił. 🙂