Na Ukrainie mogło zginąć nawet 50 tysięcy osób. Rosjanie ściągają na Ukrainę mobilne krematoria

Podczas walk na Ukrainie mogło zginąć dziesięciokrotnie więcej osób niż wynika z oficjalnych danych twierdzi Niemiecka gazeta Frankfurter powołując się na niemieckie służby specjalne. Według danych ukraińskich władz, które 7 lutego przytaczał w Monachium Petro Poroszenko, od kwietnia 2014 roku w Donbasie zginęło 5400 cywilów i 1200 żołnierzy.

Źródła w niemieckich służbach specjalnych twierdzą, że dane, podawane przez ONZ i władze ukraińskie, mają ‚jednostronny charakter’ i dlatego nie są do końca wiarygodne. Ofiar mogło być nawet dziesięciokrotnie więcej niż wynikałoby to z oficjalnych danych.Po ciężkich walkach często podawano, że zginęło nie więcej niż dziesięć osób, podczas gdy w rzeczywistości ta liczba była o wiele większa.

Ukraina zaniża dane?

7 lutego podczas konferencji w Monachium prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że od rozpoczęcia konfliktu w kwietniu 2014 roku na wschodzie Ukrainy zginęło 1200 żołnierzy i 5400 cywilów.

Eksperci wypowiadający się dla niemieckiej gazety stwierdzili, że powyższe dane to „konserwatywne obliczenia”, rzeczywista liczba jest znacznie wyższa.

Wcześniej dane o ofiarach podawało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka. 23 stycznia oświadczyło, że od kwietnia 2014 roku w konflikcie na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 5 tysięcy ludzi, jednak odbiega to od realnych danych.

Znacząca eskalacja wrogich działań sprawiła, że liczba zabitych sięgnęła 5086, ale obawiamy się, że może być ich znacznie więcej – twierdzi ONZ

Łamane porozumienie

Porozumienia pokojowe dotyczące konfliktu na wschodzie Ukrainy, podpisane we wrześniu 2014 roku w Mińsku w obecności przedstawicieli OBWE, są stale naruszane. Ukraina i Rosja oskarżają się wzajemnie o łamanie ustaleń.

W połowie stycznia prezydent Ukrainy Petro Poroszenko informował, że na terytorium jego kraju znajduje się ponad 9 tys. rosyjskich żołnierzy.

Mobilne krematoria przywieźli na wschód Ukrainy Rosjanie

Każde z krematoriów jest w stanie spalić dziennie od 8 do 10 ciał. Wcześniej podobne urządzenia widziano przy granicy rosyjsko-ukraińskiej w obwodzie rostowskim.

mobilne-krematoria

mobilne-krematoria

mobilne-krematoria

mobilne-krematoria

Na Wschodzie Ukrainy obywatele Rosji walczą jako ochotnicy, najemnicy oraz jako kadrowi rosyjscy wojskowi. Moskwa zaprzecza jakoby ci ostatni byli obecni w Zagłębiu Donieckim. Władze w Kijowie wielokrotnie pokazywały jednak dowody na obecność rosyjskich żołnierzy na Wschodzie, a także na to, że Rosja dostarcza separatystom sprzęt wojskowy.

Mobilne krematoria

 Źródło: Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, Inforesist.org, PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.