Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ

III wojna światowa

Chociaż żyjemy obecnie w dosyć stabilnej sytuacji międzynarodowej, groźba wybuchu III wojny światowej nieustannie wisi na włosku. Szef niemieckiej dyplomacji otwarcie wypowiedział naprawdę przerażające słowa.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel wypowiedział się w piątek w sprawie ewentualnego wyjścia USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Jego zdaniem ta decyzja może mieć tragiczne konsekwencje dla całego świata.

Zdaniem Gabriela, jeśli Stany Zjednoczone zerwą porozumienie z Iranem, będzie to jednoznaczne z ponownym wszczęciem prac tego państwa nad bronią atomową. To zaś zostanie jednoznacznie odczytane przez Izrael jako zagrożenie. Tel Awiw mógłby wtedy zagrozić uderzeniem zbrojnym. W ten sposób rozpocząć mogłaby się III wojna światowa.

– Niektóre kraje mogą potraktować fiasko umowy z Iranem jak bodziec do przyspieszenia zabiegów o pozyskanie własnej broni atomowej – podkreślił Gabriel. – Powróciłaby groźba nowej wojny – zaznaczył.

Ponadto jednostronna decyzja o zerwaniu porozumienia nuklearnego przez USA miałaby wpływ nie tylko na obszar bliskiego wschodu. Oddziaływałoby to na cały świat, także na konflikt z Koreą Północną. Wówczas na pewno moglibyśmy mówić o kolejnej wojnie światowej.

– Jeżeli umowa z Iranem zostanie zerwana, można będzie pożegnać się z nadzieją na zawarcie umowy z Koreą Północną – zaznaczył Gabriel.

Donald Trump zapowiedział, że w piątek poinformuje o swojej decyzji w sprawie porozumienia nuklearnego z Iranem. Zdaniem prezydenta USA, Iran nie wywiązał się ze swoich zobowiązań związanych z porozumieniem. Po słowach Trumpa, dyplomacja Iranu zapowiedziała, że na zerwanie porozumienia to państwo zareaguje „miażdżąco”.

Źródło: fakty.interia.pl
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:
  • 34
    Udostępnienia

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
&
Gość
&

Kiedyś ludzie chieli się bić więcej bo nie było tyle elektroniki i zajęcia co jest teraz. Terazpraca i zabawa odwracają uwagę od chęci napierdolenia komuś.