Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ

III wojna światowa

Chociaż żyjemy obecnie w dosyć stabilnej sytuacji międzynarodowej, groźba wybuchu III wojny światowej nieustannie wisi na włosku. Szef niemieckiej dyplomacji otwarcie wypowiedział naprawdę przerażające słowa.

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel wypowiedział się w piątek w sprawie ewentualnego wyjścia USA z porozumienia nuklearnego z Iranem. Jego zdaniem ta decyzja może mieć tragiczne konsekwencje dla całego świata.

Zdaniem Gabriela, jeśli Stany Zjednoczone zerwą porozumienie z Iranem, będzie to jednoznaczne z ponownym wszczęciem prac tego państwa nad bronią atomową. To zaś zostanie jednoznacznie odczytane przez Izrael jako zagrożenie. Tel Awiw mógłby wtedy zagrozić uderzeniem zbrojnym. W ten sposób rozpocząć mogłaby się III wojna światowa.

– Niektóre kraje mogą potraktować fiasko umowy z Iranem jak bodziec do przyspieszenia zabiegów o pozyskanie własnej broni atomowej – podkreślił Gabriel. – Powróciłaby groźba nowej wojny – zaznaczył.

Ponadto jednostronna decyzja o zerwaniu porozumienia nuklearnego przez USA miałaby wpływ nie tylko na obszar bliskiego wschodu. Oddziaływałoby to na cały świat, także na konflikt z Koreą Północną. Wówczas na pewno moglibyśmy mówić o kolejnej wojnie światowej.

– Jeżeli umowa z Iranem zostanie zerwana, można będzie pożegnać się z nadzieją na zawarcie umowy z Koreą Północną – zaznaczył Gabriel.

Donald Trump zapowiedział, że w piątek poinformuje o swojej decyzji w sprawie porozumienia nuklearnego z Iranem. Zdaniem prezydenta USA, Iran nie wywiązał się ze swoich zobowiązań związanych z porozumieniem. Po słowach Trumpa, dyplomacja Iranu zapowiedziała, że na zerwanie porozumienia to państwo zareaguje „miażdżąco”.

Źródło: fakty.interia.pl

CZYTAJ TAKŻE

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Nadchodzi III WOJNA ŚWIATOWA!? Przerażające słowa szefa niemieckiego MSZ"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
&
Gość

Kiedyś ludzie chieli się bić więcej bo nie było tyle elektroniki i zajęcia co jest teraz. Terazpraca i zabawa odwracają uwagę od chęci napierdolenia komuś.