To nagranie pokazuje, że jazda podczas burzy jest niebezpieczna

burza Polska

Niniejsze nagranie niech będzie przestrogą dla wszystkich, którzy jeżdżą samochodem w trakcie nawałnicy.

burza Polska

Żywioł podczas jazdy samochodem

awałnice, które w niedzielę przechodziły przez Polskę, wyrządziły katastrofalne zniszczenia. Jednak o wielkim szczęściu w nieszczęściu mogą mówić kierowcy, którzy podczas wczorajszej burzy przejeżdżali przez drogę krajową nr 92 w okolicach Gutowa Wielkiego (woj. wielkopolskie).

Jeden z kierowców zarejestrował nawałnicę na kamerze zamontowanej w samochodzie. Na materiale filmowym doskonale widzimy, jak silny wiatr łamie i wyrywa drzewa, stwarzając poważne niebezpieczeństwo dla ruchu drogowego
„Czujem się jakbym był w filmie katastroficznym. Ta burza była niezwykła. Myślę, że wiało około 100 km/h. Drzewa dosłownie łamały się jak zapałki. Wiatr chciał zepchnąć samochód z jezdni. Przystanąłem, bo nie dało się w takich warunkach jechać” – powiedział portalowi Przyroda, Pogoda, Klimat Michał Serdyński, twórca filmu.

Podczas burzy powinniśmy się zatrzymać

„Jeśli burza zaskoczy nas podczas podróży samochodem, powinniśmy zatrzymać się na uboczu i włączyć światła alarmowe, by być lepiej widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego” – radzi mł. asp. Ilona Sidorko z piotrkowskiej drogówki.
„Jeżeli już z dala widzimy nadciągającą chmurę i przejeżdżamy przez obszary leśne, powinniśmy poszukać schronienia, z dala od drzew, które stanowią w takiej sytuacji wielkie niebezpieczeństwo albo jak najszybciej opuścić ten teren” – dodała.

Sidorko dodaje, że najwięcej osób podczas burz ginie właśnie w czasie jazdy samochodem. Wymienia tutaj chociażby kobietę, pasażerkę jednego z samochodów, która wskutek upadku poniosła śmierć na miejscu czy mężczyznę, który w podobnych okolicznościach zginął podczas nawałnicy sprzed dwóch tygodni na Śląsku.

„Słysząc komunikaty pogodowe, w którym ostrzega się przed silnymi burzami, w ogóle nie powinniśmy opuszczać swojego domu. Jeśli zaś burza zastanie nas w drodze, musimy koniecznie się zatrzymać, najlepiej na otwartej przestrzeni, z dala od tablic reklamowych, linii energetycznych czy drzew, które podczas wichury stwarzają dla zmotoryzowanych największe zagrożenie” – podkreśla.

Bez ofiar

Choć nawałnica zarejestrowana przez Michała Serdyńskiego wygląda na naprawdę groźną, cudem nikt nie został ranny.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.