Najemcy Putina zdobywają kolejne miasta na Ukrainie. Jest najkrwawiej od 2 lat!

Po wielu dniach zmasowanej ofensywy na położoną w obwodzie donieckim Awdijiwkę, prorosyjscy terroryści zaatakowali wczoraj kolejne strategiczne miasto w regionie – Marjinkę. Z kolei w środowy wieczór rosyjska armia ostrzelała nad Morzem Czarnym wojskowy samolot należący do ukraińskich sił zbrojnych.

W ciągu ostatnich dwóch dni w Awdijiwce trwał remont linii elektrycznych zniszczonych w niedzielę przez rosyjskich terrorystów. W następstwie tego zniszczenia 25-tysięczne miasto zostało na kilkadziesiąt godzin odcięte od dostaw prądu, gazu i wody, co przy temperaturach oscylujących wokół -20 st. Celsjusza stwarzało realne zagrożenie dla życia mieszkańców. Obie strony konfliktu ogłosiły w środę wstrzymanie walk na czas trwania remontu linii elektrycznych. Jednak już po kilku godzinach żołnierze ukraińskiej misji antyterrorystycznej (ATO) poinformowali o ostrzelaniu brygady remontowej przez najemników prezydenta Rosji Władimira Putina, wykorzystujących m.in. karabiny maszynowe i moździerze.

Z informacji podanych wczoraj przez ukraińskie media wynika, że ciężkie walki powoli przenoszą się z Awdijiwki do oddalonej o ok. 50 km na południe miejscowości Marjinka.

To właśnie tam prorosyjskie oddziały przerzuciły w ostatnich godzinach ciężki sprzęt bojowy, w tym systemy rakietowe Grad, z których prowadzono zmasowany ostrzał. Wystrzelone wczoraj pociski trafiły m.in. w budynki mieszkalne oraz w pobliże jednej ze szkół. W rezultacie konieczna była ewakuacja jej uczniów.

Do starć ukraińskiej armii z rosyjskimi terrorystami dochodzi także w okolicach miasta Jasynuwata, oddalonego o ok. 30 km od Doniecka.

Zdaniem ekspertów obecna sytuacja w regionie jest najcięższa od sierpnia 2015 r., gdy najemnicy Putina przeprowadzili pierwszą zmasowaną ofensywę na Awdijiwkę i Marjinkę.

Tymczasem w środowy wieczór ukraiński wojskowy samolot An-26, odbywający lot szkoleniowy nad Morzem Czarnym, został ostrzelany przez rosyjską armię. Do zdarzenia doszło nad platformami wiertniczymi Tawrida i Krym-1, położonymi w połowie drogi morskiej z Odessy na okupowany przez Rosję Krym. Jak podał ukraiński minister obrony Stepan Połtorak, mimo dziur po kulach w kadłubie maszyna bezpiecznie wylądowała na Ukrainie. Z kolei dowództwo rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, stacjonującej m.in. na zaanektowanym półwyspie, nazwało incydent „absolutnym kłamstwem”. W oświadczeniu FC czytamy m.in., że w stronę samolotu nie wystrzelono pocisku, lecz… sygnał świetlny ze specjalnego pistoletu ostrzegawczego.

źródło: niezalezna
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

5 thoughts on “Najemcy Putina zdobywają kolejne miasta na Ukrainie. Jest najkrwawiej od 2 lat!”

 1. Przypomnijcie sobie jak to się zaczęło,najpierw banderowcy zakazali im używania języka rosyjskiego potem odcięto im rosyjska TV a na koniec obniżono im zarobki.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Piszac o ukrainskich banderowcach kogo wspieracie tych ktorzy wymordowali polakow niszczenie cmentarzy pomnikow.Nie zasługuja na zadna pomoc ze strony POLAKOW.Dopóki nas nie przeprosza za wszystkie mordy .Poczekam kiedy ROSJA zrobi z nimi porzadek .To juz długo nie potrwa tym bardziej ze kijow wyborach prezydenckich USA poparł clinton .A teraz sa bomba w nocniku .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Piszecie klamstwa to ukraincy z tej banderowskiego kijowa zaczeli ponownie walka chcieli odbic sektor przemyslowy doniecka .Nie spodziewali sie ze rebelianci przygotowali na ten atak .Jestem za tym by PUTIN wybil scierwa banderowskie raz a skutecznie .Przynajmiej w POLSCE nie bedzie wiecej z ta holota problemu .NIE UZYWAM SMAILU NIE JEST MI DO NICZEGO POTRZEBNE

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. dowód masz jakiś?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. A mowi ci cos batalion azow i najemnicy z europy zachodniej ktorzy walcza po stronie banderowcow .Skad taka pewnosc ze po stronie Ukraincow ze wschodu sa najemnicy ..

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.