NAJWIĘKSZA BROŃ ZAGŁADY – Chiny budują pierwszą na świecie “słoną bombę”

4
37
slona_bomba-chiny

Narzędzie zagłady jakiego ludzkość nigdy wcześniej nie stworzyła.

Pracują nad nim na zlecenie wojska uczeni Chińskiej Akademii Nauk. Właśnie ogłosili, że udało im się pomyślnie odpalić wysokoenergetyczne wiązki radioaktywnego izotopu tantalu, który stanowi podstawę tej nowej, strasznej bomby – donosi Daily Mail.

Jej siła rażenia nie polega, jak w przypadku innych głowic jądrowych, na wielkiej mocy eksplozji, ale na potężnym skażeniu radioaktywnym, które rozsiewa ona na maksymalnie wielkim obszarze. Taki jest zresztą cel tej broni – wyrządzenie trwałych szkód środowisku naturalnemu, aby uczynić rozległe obszary niezdatnymi do życia przez setki lat.

Stąd także nazwa “słona bomba”, która pochodzi od chińskiego wyrażenia “zasolić glebę”, czyli uczynić ją niezdolną do rodzenia życia. “Testy z tantalem spełniły strategiczne wymagania sił zbrojnych Chin” – poinformowały władze w Pekinie, ale odmawiają ujawnienia innych szczegółów. Wiadomo tylko, że badania nad bombą trwają w Instytucie Fizyki w Lanzhou.

slona_bomba-chiny

Zdaniem wojskowych ekspertów, taka broń jest “skrajnie niemoralna”, gdyż z definicji służy nie atakom na cele militarne i infrastrukturę gospodarczą, ale uśmierceniu jak największej liczby cywilów, w dodatku w strasznych męczarniach choroby popromiennej oraz na skutek głodu i pragnienia spowodowanego skażeniem wody, żywności i upraw.

Po raz pierwszy na pomysł zbudowania “bomby z tantalu” wpadł w czasach Zimnej Wojny amerykański fizyk jądrowy węgierskiego pochodzenia Leo Szilard. Jednak nawet wtedy armie USA i ZSRR zrezygnowały z jej produkcji. Również żaden inny kraj nie chciał jej zbudować, ani testować. Chiny byłyby więc pierwsze.

slona_bomba-chiny

Chińska siły jądrowe będą mogły umieścić te głowice na swoich supernowoczesnych rakietach Dongfeng-41 o zasięgu 12 tys. km i w dowolnej chwili porazić nimi zarówno terytorium USA, jak i Rosji. “To ukierunkowana broń energetyczna” – mówi dr Cai Minghui z pekińskiego Centrum Badań Kosmicznych.

Tantal jest ciężkim metalem, który dotychczas był stosowany głównie w elektronice, nazwanym tak od imienia mitycznego króla Tantala. Greccy bogowie skazali go na wieczne pragnienie i głód za to, że poczęstował ich mięsem przyrządzonym z jego własnego syna.

źródło: Reporters.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ewiak RyszardPutinek zniszczył RosjęampersantKimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewiak Ryszard
Gość
Ewiak Ryszard

Księga Objawienia ostrzega: „I wyszedł inny koń barwy ognia, a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, by się wzajemnie ludzie zabijali – i dano mu wielki miecz'” (6:4). Co się za nim kryje? Jezus, mówiąc o tej wojnie, podał istotne szczegóły: „Budzące postrach zarówno jak i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą” (Łukasza 21:11). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się słowami: „i mrozy”. My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną. W Ewangelii według Marka 13:8, zaraz po słowach: „będą niedobory żywności” są także słowa Jezusa: „i nieporządki” (w znaczeniu zamieszania i chaosu). Jezus mówił także o znacznych wstrząsach… Czytaj więcej »

Putinek zniszczył Rosję
Gość
Putinek zniszczył Rosję

A poco taka beczka soli, to takie same bujdy jak broń atomowa, nie do użycia.
Nie taniej kilkaset małych puszek z super wirusem umieszczonych w stolicach świata.
I tylko w kraju szczepionka, a nie szczepionki szkodzą, to nie…

ampersant
Gość
ampersant

Patologia. Dziwne, że ufonauci na to pozwalają. Widać, co im podobni uczynili z Marsem. Gorsza nacja od muslimów. Tamci to chociaż są zacofani i nie niszczą planety.

KimBury
Gość
KimBury

Chiny powinny skazić się same tym paskudztwem.