Monitoring Bezpieczeństwa Ziemi

Codzienna porcja informacji ze świata: Niewiarygodne, Kataklizmy, UFO, Zagrożenia dla Ziem, Trzęsienia Ziemi, Wojna…NASA antarktyda topnienie lodu
Antarktyda Klimat NASA zagrożenia

Katastrofalne wyniki wielkich badań NASA

Średnia temperatura naszej planety wzrasta. W konsekwencji naukowcy odnotowują topienie się skutej lodem Antarktydy.

Rok 2017 był drugim najcieplejszym od czasu zbierania danych i prowadzenia analiz, czyli od 1880 roku. Według naukowców z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej (NASA) i Instytutu Studiów Kosmicznych Goddard (GISS) w Nowym Jorku, średnia globalna temperatura była w 2017 o 0,9 stopnia Celsjusza wyższa niż w latach 1951-1980. Jest to drugi po 2016 roku najcieplejszy okres.

Wzrost temperatury na świecie powoduje, że proces topnienia lodu na Antarktydzie wzrasta wyjątkowo szybko. Naukowcy kontrolowali masę powłoki lodowej w latach 1992-2017. To pozwoliło oszacować, że globalny poziom wód w tym okresie wzrósł o 7,6 milimetra. Gdyby całość zasobów zamarzniętej wody zgromadzonej na Antarktydzie nagle się rozpuściła, poziom wód na całym świecie podniósłby się o 85 metrów.

Unikatowy punkt widzenia

Analiza naukowców z NASA obejmuje pomiary temperatury z 6 300 stacji pogodowych, dane i obserwacje ze statków na morzach oraz pomiary temperatury z antarktycznych stacji badawczych. Te surowe dane analizowane są przy pomocy algorytmu, który uwzględnia zróżnicowane rozmieszczenie stacji na całym świecie i miejskich wysp ciepła.

NASA wykorzystuje unikatowy punkt widzenia, aby lepiej zrozumieć Ziemię jako połączony system. Agencja wykorzystuje także monitoring naziemny i powietrzny, opracowuje nowe sposoby obserwacji i badania Ziemi za pomocą długoterminowych rejestrów danych i narzędzi do analizy komputerowej, aby lepiej zobaczyć, jak zmienia się nasza planeta.

Globalna średnia temperatur w okresach pięcioletnich
Globalna średnia temperatur w okresach pięcioletnich
Zmiana temperatury na Antarktydzie (Adam Ziemienowicz/PAPReuters)
Zmiana temperatury na Antarktydzie (Adam Ziemienowicz/PAPReuters)

Źródło: NASA, tvn meteo

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaDokladnieKopeć Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kopeć
Gość
Kopeć

Ja bym sie poważnie zastanowił nad tym czy ziemia nie przybliża sie coraz bardziej do słońca… Bo to jest po prostu niemożliwe, żeby człowiek był w stanie wytworzyć tyle CO2 żeby wytworzyć ten ich tak zwany „efekt cieplarniany” i to jeszcze w tak krótkim okresie czasu. Według mnie to zwykła bajeczka i tyle, musi być coś innego na rzeczy.

Dokladnie
Gość
Dokladnie

No i mogłoby to tłumaczyć czemu uciekł nam jeden miesiąc w przyrodzie. Czereśnie dojrzały w maju. Jagody już się skończyly. A malina jesienna będzie jeszcze tylko miesiąc (zazwyczaj do listopada były). Ziemia zbliżyła się do Słońca, albo samo Słońce się rozrasta.

jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Gość
jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

efekt ceiplarniany to bujda, zmiany sa w calym ukladzie slonecznym a nie tylko na ziemi, to energia z kosmosu i slonca, wulkany tez produkuja co2 i jakos nie placa podatku cieplarnianego…..