NASA i DARPA: Zmienimy Marsa w Ziemię, przy pomocy organizmów GMO

Mars jak Ziemia

NASA i DARPA rozpoczęły bardzo fascynującą współpracę, której owocem ma być przemiana Marsa w Ziemię, w ten sposób, by mogło na nim przetrwać życie (ludzie, fauna i flora).

W tej chwili Czerwona Planeta to jedna wielka jałowa pustynia, na której panują bardzo niekorzystne warunki, a mianowicie: skrajne temperatury, praktycznie nie ma tlenu, jest mała grawitacja i panuje bardzo silne promieniowanie.

Jednak nie zawsze tak było, co dowodzą najnowsze badania naukowców z NASA i ESA. 3-4 miliardy lat temu na Marsie występowała woda i mogło rozwijać się życie. Całkiem możliwe, że to z tej planety, np. na kawałku kosmicznej skały, zostało przeniesione życie na Ziemię.

DARPA twierdzi, że dysponuje biotechnologiami, z pomocą których odmieni Czerwoną Planetę nie do poznania, i umożliwi nam na niej egzystencję w takich warunkach, jakie mamy na Ziemi.

Mars jak Ziemia

Astrobiolodzy, na drodze inżynierii genetycznej i biologii syntetycznej, zamierzają odpowiednio zmodyfikować organizmy występujące na naszej planecie, by mogły przeżyć i rozmnażać się na Marsie, czyniąc go życiodajnym światem.

Zabawa w Boga może okazać się świetnym pomysłem, gdyż takie żyjątka mogłyby szybko przystosować się i naprawić szkody poczynione w danym środowisku.

Wyobrażacie sobie przyszłość, w której nasza szybko powiększająca się cywilizacja ma do dyspozycji nie jedną a dwie planety?

Będzie to coś naprawdę cennego, i nawet nie chodzi tutaj o ekonomię i pozyskiwanie nowych złóż, tylko o zabezpieczenie nas przed kataklizmem, który może nadejść na Ziemię z głębi kosmosu.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “NASA i DARPA: Zmienimy Marsa w Ziemię, przy pomocy organizmów GMO”

  1. Wystarczy że zniszczyli ziemię. Zniszczenie innych światów nie będzie im dane.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.