NASA: Góra wielkości Londynu pędzi ku Europie! Nie wiadomo co się stanie!

NASA Europa Larsen c

Kiedy cała Europa martwi się o swoje jutro przez szalejące wokoło huragany i orkany, okazuje się, że istnieje zagrożenie znacznie bardziej niebezpieczne. Jak poinformowała amerykańska agencja kosmiczna, w stronę Europy zmierza potężna góra, która może zmienić oblicze całego kontynentu.

NASA opublikowało zdjęcia, które po prostu zmroziły krew w żyłach europejskich naukowców. Okazuje się, że w stronę Starego Kontynentu zmierza monstrualnych rozmiarów obiekt. Ten bez wątpienia mocno zaszkodzi i tak już zmęczonej wichurami Europie.

Góra lodowa Larsen C
Góra lodowa Larsen C

Zabójczy prezent z krainy skutej lodem

Mowa o ogromnych rozmiarach lodowcu Larsen C, który przylega do Półwyspu Antarktycznego. Już jakiś czas temu oderwała się od niego sporych rozmiarów góra lodowa A68. Teraz okazuje się, że góra żwawo się przemieszcza. O tym, że ta ogromna bryła lodu się oderwie, wiadomo było już od dawna. Nikt nie spodziewał się jednak, że potem zacznie wędrować na północ.

Kawał lodu o powierzchni 6 tysięcy kilometrów kwadratowych zaczął przemieszczać się w kierunku Morza Weddella. Kawał lodu jest trochę większy od Londynu. Jak ostrzegają naukowcy, góra lodowa nie straci na impecie i będzie dalej dryfować. Przewidywanym kursem jest Europa, która będzie musiała się zmierzyć z ważącym 1 trylion ton molochem.

To nie koniec lodowego koszmaru

Oderwanie się A68 od Larsen C to nie wszystko. Naukowcy zwracają uwagę, że oderwanie się góry lodowej może spowodować tragiczne skutki, jak miało to miejsce w 2002 roku, gdy od Larsena B oderwała się inna góra lodowa.

Najprawdopodobniej tak właśnie będzie. Lodowiec Larsen C dalej jednak pęka. Pierwsze szczeliny zostały zauważone na początku tego wieku. Tylko w latach 2011-2017 długość pęknięcia wzrosła z 80 do 160 kilometrów. To właśnie powód oddzielenia się A68 od reszty lodowca. Niestety, nie zahamowało to pękania lodu, który dalej się dzieli.

źródło: Pikio.pl
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
rodrigezkkkwodnikWariat jakiś (napewno) Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wodnik
Gość
wodnik

A co się ma stać?
Góra lodu się rozpuści i rozejdzie się a raczej spokojnie rozleje po morzach i oceanach.
Co się ma stać?
Chyba czegoś nie doczytałem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

być może sugerują że wejdzie na ląd i zakryje całą europę , niedorzeczność ..

Wariat jakiś (napewno)
Gość
Wariat jakiś (napewno)

Fala imigrantów, orkany, chmury promieniowania, odrywające się lodowce i coraz to ciekawsze katastrofy dosięgają europy. To na pewno nie przypadek, że to wszystko akurat teraz zaczyna się nakładać na siebie. Tłuste paluszki już się dobrały do naszego kontynentu. Europa jest atakowana nie zbrojnie ale w inny niecny sposób. Ktoś na pewno się na tym solidnie obławia. Do tego te śmierdzący Chemtrails który wdychamy codziennie i kontrola pogody, nic dziwnego ze w Polsce zaczynają pojawiać się Orkany jeden po drugim. W telewizji nadają tylko reklamy leków i preparatów na ciekawe schorzenia. Wszystko schodzi na psy, ale mało kto jest w stanie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Żadnych konkretnych treeści , dalej wszyscy idziecie szuje w zaparte i robicie wszystko żeby tylko ludzie żyli w ciągłym strachu …

kkk
Gość
kkk

Popieram. Ta strona robi się pudelkowata, z wszystkiego trzeba zrobić sensacje…

rodrigez
Gość
rodrigez

A ty co, tendencje sado-maso? Po co tu wchodzisz ja ci materiał nie odpowiada.

I martw się o siebie. Każdy ma swój rozum.