NASA podaje datę końca świata. Bliski termin może przerazić

NASA koniec swiata asteroida Bennu'

NASA podała datę końca świata. Według nich ziemia przestanie istnieć w 2135 roku. Świat ma zniszczyć asteroida Bennu. Jednak jest spora szansa, że do takiego zderzenia nie dojdzie. NASA już opracowuje plan wypchnięcia asteroidy z jej kursu.

Według NASA, koniec świata ma nastąpić za 117 lat. Taką informację podali na swojej stronie internetowej. W 2135 r. w ziemię ma uderzyć asteroida Bennu. Najgroźniejsze nie byłoby samo uderzenie, a reakcje jakie zapoczątkuje zderzenie: powodzie, huragany, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe. Ważąca 11 miliardów ton asteroida, w najlepszym wypadku zmiotłaby z powierzchni ziemi 60 % populacji. Gdyby asteroida uderzyła w ocean, nikt by nie przeżył.

NASA asteroida bennu uderzy w Ziemie

NASA ma plan ratunkowy

Zaczęła się panika wśród osób, które dowiedziały się o, już naukowo określonej dacie końca świata. 117 lat to nie tak długo. Wnukowie późnych lat mogą nie dożyć. Nie jest jednak tak źle, jak wygląda. Po pierwsze, szansa na wejście Bennu na tor kolizyjny z Ziemią wynosi w przybliżeniu 1:2700. Po drugie, NASA obmyśliła sposób na uratowanie świata przed jego końcem.

Opracowano już plan o kryptonimie HAMMER, który ma wypchnąć asteroidę z toru prowadzącego ku ziemi. Gdyby zepchnięcie asteroidy Bennu się nie udało, drugi plan zakłada wysadzenie jej dzięki energii atomowej. I choć NASA informuje, że póki co technologia na takie działanie nie pozwala, to naukowcy mają jeszcze 117 lat, aby coś wymyślić.

Dokładne badania po sprowadzeniu sondy

O dokładniejszych danych odnośnie asteroidy Bemmu ma poinformować sonda OSIRIS-REx, która na ziemię powróci we wrześniu 2023 r. Sonda miała z początku zbadać tylko materiał z czasów powstania Układu Słonecznego. W 2016 r. NASA przedstawiła również plan przeanalizowania asteroidy Bennu.

Źródło: Wprost.pl

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kto nie skacze ten za TuskiemLINKlokalny PanoramixJimmi Joemara Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LINK
Gość
LINK

chyba im ta 1 niepotrzebnie wskoczyła i ma być 2035 r. to by się zgadzało…………

lokalny Panoramix
Gość
lokalny Panoramix

przeżyłem już kilka końców świata. Kolejny nie robi na mnie żadnego wrażenia

mara
Gość

Za 117 lat nie sądzę, że coś jeszcze dla asteroidy pozostanie. Patrząc na to jak szanujemy naszą Ziemię jak i na to, że jest coraz więcej kataklizmów naturalnych, konfliktów zbrojnych oraz „wojen” ekonomicznych, obawiam się bardziej rychłego końca świata.

Jimmi Joe
Gość
Jimmi Joe

Ja bym tu jeszcze dodał ogromną nienawiść międzyludzką – nienawiść religijną, rasową i kulturową.

Kto nie skacze ten za Tuskiem
Gość
Kto nie skacze ten za Tuskiem

Dlatego też nie ma się co martwić asteroida bo i tak nie dożyjemy, za to wszystkim innym już tak, czy to wulkanami czy ciapatymi czy kolejna wojna światowa, jest tego wszystkiego tyle że w końcu któraś bańka pęknie….