NASA: to odkrycie na Czerwonej Planecie radykalnie zmieni poszukiwanie OBCEJ FORMY ŻYCIA

NASA Mars

NAUKOWCY doszli do szokującej konkluzji na temat Marsa, która może radykalnie zmienić polowanie na obce życie na Czerwonej Planecie.

Nieco ponad dwa lata temu NASA zorganizowała „historyczną konferencję prasową” z udziałem kilku czołowych naukowców, którzy ogłosili zaskakujące odkrycie, które ich zdaniem mogło oznaczać, że Mars może wspierać najprostsze formy życia obcego.

We wrześniu 2015 r. Amerykańska agencja kosmiczna doszła do wniosku, że woda nadal płynie na powierzchni Czerwonej Planety z powodu widocznych ciemnych smug, które zostały wykryte na powierzchni.

Pasma znalezione na wyższym terenie na, były postrzegane jako dowód niedawnego przepływu wody.

Mars

Mars

Naukowiec Lujendra Ojha z Georgia Institute of Technology w Atlancie ujawnił teorię, że Mars ma ciekłą słoną wodę spływającą podczas cieplejszych miesięcy.

Mówiono wtedy, że obecność płynącej wody na Marsie znacznie zwiększyła szanse na istnienie mikroskopijnych form życia w wodzie.

NASA poinformowała o rzekach górskich na Marsie

Informacja prasowa NASA w tym czasie brzmiała: „Nowe odkrycia z Mars Reconnaissance Orbiter dostarczają NASA  najsilniejszych dowodów na to, że płynna woda pojawia się sporadycznie na dzisiejszym Marsie”.

„Korzystając ze spektrometru obrazowego na sondzie Mars Reconnaissance Orbiter,  wykryli ślady wody na zboczach, na których widoczne są czerwone smugi”.

„Woda spływa nimi w ciepłych porach roku, a następnie zanika w chłodniejszych miesiącach”.

„Pojawiają się w kilku miejscach na Marsie, gdy temperatury są wyższe niż minus 10 stopni Celsjusza.”

Mars

NASA wprowadza nas w błąd?

Jednak inny zespół naukowców ma wątpliwość co oznacza, że ​​Mars może być bardzo nieprzyjazny niż kiedyś sądzono.

NASA opublikowała nowe oświadczenie, które brzmi: „Wcześniej uważane dowody na wypływanie wody na powierzchnię są interpretowane przez nowe badania jako przepływ granulowany, gdzie ziarna piasku i pyłu ześlizgują się w dół, tworząc ciemne smugi”.

„Kontynuacja badania ciemnych smug pokazuje, że istnieją one tylko na stokach wystarczająco stromych, aby suche ziarno mogło się przemieszczać tak, jak piasek na wydmach.’

NASA celuje teraz w Tytana

NASA mówi teraz, że płynna woda na dzisiejszym Marsie może być ograniczona do śladów rozpuszczonej wilgoci z atmosfery  „która stanowi trudne środowisko dla życia, jakie znamy”.

Wiadomość ta jest ciosem w polowaniu na obce życie na Marsie i oznacza, że ​​NASA pokłada teraz nadzieję w jednym z księżyców Saturna, Tytanie, który jest uważany za ocean, który może zawierać obce życie morskie.

Tytan - Księżyc Saturna
Tytan – Księżyc Saturna
www.express.co.uk

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Tusko Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tusko
Gość
Tusko

Pania ktora obciagnie z polykiem zabiore na Marsa na plaze.