NASA ostrzega przez zagładą ludzkości. Asteroida Apophis uderzy w Ziemię

2
59
99942 Apophis asteroida NASA

 Asteroid Apophis jest na drodze do zniszczenia ludzkości, ostrzega NASA.

Asteroida 99942 Apophis jest większa niż wcześniej przypuszczano. Astronomowie z Herschel Space Observatory potwierdzili, że średnica tego ciała niebieskiego to nie 270 metrów, a 325 metrów. Odkrycie to oznacza, ze masa obiektu była niedoszacowana.

Jeżeli asteroida tych rozmiarów uderzy w ziemię w 2036 roku może zostać zniszczona cała nasza cywilizacja. Uderzenie asteroidy spowoduje potężne trzęsienia ziemi i tsunami.

99942 Apophis asteroida NASA

Po raz pierwszy wykryty ją w 2014 r. Steve Chesley, naukowiec z NASA, wraz z Paulem Chodasem z laboratorium napędu odrzutowego NASA, potwierdzili, że asteroida jest na kursie kolizyjnym z Ziemią. W dniu 13 kwietnia. 2036 zderzy się z naszą planetą.

„Zaktualizowane techniki obliczeniowe i nowo dostępne dane wskazują na prawdopodobieństwo kontaktu z Ziemią 13 kwietnia 2036 r.”

Rosyjscy naukowcy twierdzą zaś, że przed tymi wydarzeniami czyli w piątek, 13 kwietnia 2029 roku będziemy mogli podziwiać asteroidę z bardzo bliska. Przeleci ona w mikroskopijnej odległość 32 000 km od Ziemi. Już wtedy lecący za Apophisem kosmiczny gruz może pokazać nam do czego zdolna jest ta asteroida.

Czy NASA jest gotowa na wyzwanie jakim jest ocalenie naszej planety?

Na chwilę obecną nie ma żadnych przecieków żeby NASA się przygotowywała na katastrofę.

źródło: www.dailystar.co.uk

2 KOMENTARZE

  1. za 20 lat to może się z nią stać wiele rzeczy. No chyba, że to jest jak w znanym filmie Scarface, taki cichy zabójca co jest mu przeznaczone uderzyć w tę głośną planetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.