NASA pokazała zdjęcia Księżyca gdzie wylądował Apollo 16

Po 43 latach tajemnicy NASA wreszcie opublikowała zdjęcie jednego z kraterów na Księżycu, który wytworzyła rakieta nośna, która podczas misji Apollo 16 rozbiła się o powierzchnię Srebrnego Globu – donosi Dailymail.co.uk.

W kwietniu 1972 roku rakieta odpłynęła i od tego czasu nikt jej już nie widział, nie był w stanie przekazywać danych i ujawnić swojego miejsca pobytu z powodu awarii. Teraz, blisko 44 lata później, udało się odnaleźć krater w kształcie litery „V”, który prawdopodobnie jest rezultatem tego zdarzenia.

apollo 16

Miejsce zostało zidentyfikowane przez Jeffa Plescia, naukowca z Johns Hopkins University i ekspert w poszukiwaniu przedmiotów, które zostały utracone w kosmosie. Plescia wykorzystywał obrazy o wysokiej rozdzielczości wytworzone przez system Lunar Reconnaissance Orbiter Camera (LROC). LROC to zestaw trzech kamer zamontowanych na szczycie Lunar Reconnaissance Orbiter.

„W końcu znalazłem krater z Apollo 16 S1VB” – powiedział Plescia. „Wygląda jak inne, ale jego położenie było o wiele bardziej słabo zdefiniowane, ponieważ łączność została utracona przed uderzeniem.

apollo 16

Misja Apollo 16 rozpoczęła się 16 kwietnia 1972 roku. Była to piąta załogowa misja, podczas której astronauci wylądowali na powierzchni Księżyca. byli nimi: John Young, Thomas Mattingly II, i Charles Duke Jr.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “NASA pokazała zdjęcia Księżyca gdzie wylądował Apollo 16”

 1. no takich zjebów jak tych dwoje powyżej to nie widziałem od kiedy korzystam z neta…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. ziemia nie jest płaska tylko wklęsła ; dla przykładu wszyscy znają napewno kinder jajko – więc ziemia to biała czekolada w środku a ta niespodzianka w plastikowej otoczce w środku to jest właśnie kosmos.(Niebiosa niebios z Bibli), środku którego mieszka BÓG… a bieguny przykrywają wyjścia do otchłani… a zorza polarna to cząstki, które z tej otchłani wlatują do środka żiemi i świecą ….ten motyw jaki przedstawiłam powtarza sie np.na kalendarzu Majów, Watykan z góry też zawiera ten motyw – otwórzcie oczy i się przyjrzyjcie dolkładnie ….

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Jestem w szoku, wow ! ale cudowny krater, dobrze że pokazali, bo już traciłem wiarę w ich lądowanie. Sarkazm się przydał. Im większa technika cyfrowa tym lepiej kłamstwo kamuflować. Wielu pisze : „Herezja w 21 wieku wierzyć w płaską ziemię”, a dodam iż dopiero 21 wiek otwiera ludziom oczy, jak to od średniowiecza System szatański robi z ludzi idiotów. Ostatnio ludzie obserwują dziwne rzeczy na niebie. Ja widzę coraz jaśniejsze Wenus, Jowisz. Po prostu rozmiarami powala, nigdy przedtem takie jasne nie były a obserwacje prowadzę co rano w drodze do pracy. Wczoraj ktoś zauważył odwrotną fazę księżyca, tzn. że księżyc był pogrubiony a powinno go ubywać. Hologram idzie zmieniać i modyfikować… ale na pewno na nim nie idzie wylądować…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.