NASA pokazała zdjęcia Księżyca gdzie wylądował Apollo 16

Po 43 latach tajemnicy NASA wreszcie opublikowała zdjęcie jednego z kraterów na Księżycu, który wytworzyła rakieta nośna, która podczas misji Apollo 16 rozbiła się o powierzchnię Srebrnego Globu – donosi Dailymail.co.uk.

W kwietniu 1972 roku rakieta odpłynęła i od tego czasu nikt jej już nie widział, nie był w stanie przekazywać danych i ujawnić swojego miejsca pobytu z powodu awarii. Teraz, blisko 44 lata później, udało się odnaleźć krater w kształcie litery „V”, który prawdopodobnie jest rezultatem tego zdarzenia.

apollo 16

Miejsce zostało zidentyfikowane przez Jeffa Plescia, naukowca z Johns Hopkins University i ekspert w poszukiwaniu przedmiotów, które zostały utracone w kosmosie. Plescia wykorzystywał obrazy o wysokiej rozdzielczości wytworzone przez system Lunar Reconnaissance Orbiter Camera (LROC). LROC to zestaw trzech kamer zamontowanych na szczycie Lunar Reconnaissance Orbiter.

„W końcu znalazłem krater z Apollo 16 S1VB” – powiedział Plescia. „Wygląda jak inne, ale jego położenie było o wiele bardziej słabo zdefiniowane, ponieważ łączność została utracona przed uderzeniem.

apollo 16

Misja Apollo 16 rozpoczęła się 16 kwietnia 1972 roku. Była to piąta załogowa misja, podczas której astronauci wylądowali na powierzchni Księżyca. byli nimi: John Young, Thomas Mattingly II, i Charles Duke Jr.

źródło: krolowa-superstar

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jaaazawisza czarnyWojox Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jaaa
Gość
jaaa

no takich zjebów jak tych dwoje powyżej to nie widziałem od kiedy korzystam z neta…

zawisza czarny
Gość
zawisza czarny

ziemia nie jest płaska tylko wklęsła ; dla przykładu wszyscy znają napewno kinder jajko – więc ziemia to biała czekolada w środku a ta niespodzianka w plastikowej otoczce w środku to jest właśnie kosmos.(Niebiosa niebios z Bibli), środku którego mieszka BÓG… a bieguny przykrywają wyjścia do otchłani… a zorza polarna to cząstki, które z tej otchłani wlatują do środka żiemi i świecą ….ten motyw jaki przedstawiłam powtarza sie np.na kalendarzu Majów, Watykan z góry też zawiera ten motyw – otwórzcie oczy i się przyjrzyjcie dolkładnie ….

Wojox
Gość
Wojox

Jestem w szoku, wow ! ale cudowny krater, dobrze że pokazali, bo już traciłem wiarę w ich lądowanie. Sarkazm się przydał. Im większa technika cyfrowa tym lepiej kłamstwo kamuflować. Wielu pisze : „Herezja w 21 wieku wierzyć w płaską ziemię”, a dodam iż dopiero 21 wiek otwiera ludziom oczy, jak to od średniowiecza System szatański robi z ludzi idiotów. Ostatnio ludzie obserwują dziwne rzeczy na niebie. Ja widzę coraz jaśniejsze Wenus, Jowisz. Po prostu rozmiarami powala, nigdy przedtem takie jasne nie były a obserwacje prowadzę co rano w drodze do pracy. Wczoraj ktoś zauważył odwrotną fazę księżyca, tzn. że księżyc… Czytaj więcej »