NASA potwierdza tajemniczą kulę ognia na Florydzie

0
49
NASA meteoryt Floryda

Mieszkańcy Florydy byli oszołomieni we wtorek wieczorem, kiedy spoglądali w niebo i zauważyli, że ognista kula nagle pędzi po nim, zanim „eksploduje” za chmurami.

Według doniesień , NASA otrzymała ponad 60 zgłoszeń o kosmicznej kuli ognia i potwierdził, że nie był to początek inwazji obcych.

Agencja kosmiczna poinformowała ABC Action News w Tampie, że był to właściwie fragment asteroidy, która rozpadła się nad Zatoką Meksykańską.

„Tak, to rodzaj typowej ognistej kuli” – powiedział astronom dr Craig Joseph z St. Petersburg College Observatory po tym, jak pokazano mu materiał filmowy zrobiony przez cywilów i udostępniony w Internecie.

NASA ustaliła, że ​​ognista kula ostatecznie spadła w wodzie gdzieś na zachodnim wybrzeżu Neapolu i oszacowała, że ​​ma ona około 10 cali szerokości, co według Dr. Josepha jest znacznie większe niż typowa spadająca gwiazda wielkości ziarna.

American Meteor Society, organizacja non-profit zajmująca się obserwacją i gromadzeniem danych na temat zjawisk meteorologicznych, otrzymała także ponad 55 raportów od mieszkańców całego stanu Floryda, którzy zauważyli płonącą asteroidę na wieczornym niebie.

Organizacja non-profit sporządziła mapę, w której znajdowali się świadkowie, a także stworzyła szacunkową trajektorię 3D miejsca, w której znajdowała się kosmiczna skała, gdy była widoczna.

meteor Floryda

Tysiące meteorów wpada codziennie w ziemską atmosferę. Większość pozostaje niezauważona, dlatego gdy są zauważone, wydaje się, że to taka wielka sprawa.

Miejmy nadzieję, że niektórzy ludzie zawsze będą mieli włączone kamery, na wypadek, gdyby meteoryt okazał się czymś więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.