NASA postanowiła zrezygnować z misji, o której mówiła od lat. Jej sukces byłby ogromną nadzieją dla ludzkości. Niestety, agencja kosmiczna załamuje ręce i tłumaczy, że się po prostu pomyliła.

Kolonizacja Marsa miała być priorytetem NASA na kolejne lata. Wysłanie ludzi na Czerwony Glob to pierwszy krok do zapewnienia ludzkości przetrwania. Od lat najwięksi naukowcy zajmujący się badaniem kosmosu mówią, że jeśli ludzie chcą przetrwać jako gatunek i cywilizacja, muszą zamieszkać na innych planetach.

Niestety, wygląda na to, że lądowanie ludzi na Marsie to odległa wizja. NASA przyznało, że pomyliło się bardzo mocno przy przygotowywaniu misji. Okazuje się, że agencja po prostu nie dysponuje odpowiednim budżetem i technologią do skolonizowania planety. Żeby tego było mało, naukowcy z NASA przyznają, że jeszcze zbyt mało wiedzą o Marsie, by wysyłać na niego ludzi. Teraz mówią, że możliwe jest jedynie odwiedzenie jego orbity.

Całą tę porażkę przypieczętował fakt, że agencja nawet nie zaczęła prac nad specjalną maszyną, która miałaby przetransportować ludzi na Marsa. NASA podejrzliwie patrzy też na hurraoptymistyczne wizje Elona Muska czy Jeffa Bezosa, szefa Amazona, który ostatnio także włączył się w wyścig na Marsa. Jak twierdzi agencja, miliarderzy są zbyt przeświadczeni o możliwościach swoich pieniędzy. Zdaniem naukowców z NASA, kolonizacja Marsa nie ma być planem na kolejne lata, a dekady i wieki.

źródło: pikio.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o