NASA ukrywa sensacyjne odkrycie na Marsie?

sensacyjne odkrycie na Marsie ukrywane przez NASA

W ostatnich tygodniach NASA informowało o szeregu awarii swojego kosmicznego oprzyrządowania. W związku z tym pojawiły się teorie, że ma to na celu zatajenie zaskakujących odkryć na Marsie. Dowodem ma być jedno zdjęcie.

Na zdjęciach z 24 września wykonanych przez sondę Mars Express należącą do Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA dostrzec można tajemniczą smugę. Na zjawisko uwagę zwrócił Youtuber Tyler Glockner, twórca kanału secureteam10. W trwającym ponad osiem minut wideo Glockner podkreślił, że jego zdaniem na Marsie musiało dojść do eksplozji. Mógł to być wybuch jednego z wulkanów (które podobno są wymarłe) albo detonacja sztucznego ładunku. Nagranie zyskało ogromną popularność w sieci i zwróciło uwagę dziennikarzy Daily Mail oraz Russia Today.

Zdaniem Glocknera awarie sprzętów NASA, które służyły do obserwowania Czerwonej Planety, wcale się nie wydarzyły. Amerykańska Agencja Kosmiczna celowo ogłosiła, że teleskopy nie działają, a łaziki są unieruchomione, by na Ziemię nie trafiły kolejne zdjęcia denuncjujące jakiś kosmiczny sekret.

wulkan Mars

Co ciekawe, w sprawie głos zabrała ESA. Naukowcy potwierdzili, że na kontrowersyjnym zdjęciu naprawdę znajduje się chmura o długości ok. 2 tys. kilometrów, zorientowana w kierunku wschód-zachód. Wykluczyli także, by był to błąd matrycy. Nie jest to możliwe, ponieważ pod smugą można zaobserwować także jej cień.

Co naprawdę wydarzyło się na Marsie i czy może to być dowodem na istnieje życia na Czerwonej Planecie? Wielu twierdzi, że zdarzyło się coś przełomowego, ale informacja nie może zostać oficjalnie ogłoszona, by nie wywoływać paniki. Oczywiście jest to teoria spiskowa, a tych na temat Czerwonej Planety krąży sporo. Czy faktycznie tym razem stało się coś znamiennego? Możemy się tylko domyślać.

Wulkan Mars

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o