NASA umieściła kamerę na stacji kosmicznej. Można obserwować Ziemię w HD 24 godziny na dobę

NASA umieściła na stacji kosmicznej kamerę HD oglądaj na żywoChcesz wiedzieć, jak w tej chwili wygląda Ziemia z kosmosu? Nie ma sprawy. NASA umieściła na zewnątrz stacji kosmicznej ISS kamerę, HD dzięki której możemy na żywo obserwować ziemię.

Co w tej chwili widzą kosmonauci? W chwili pisania tego tekstu coś na kształt chmur, ale nie jesteśmy astronomami, by to w stu procentach potwierdzić. Tak czy inaczej ważne jest to, że NASA postanowiła zaspokoić ludzką ciekawość i na swojej kosmicznej stacji badawczej umieściła kamerę HD. Dzięki temu możemy na żywo obserwować to co dzieje się na Ziemi.

Kliknij aby oglądać

kamera HD stacja kosmiczna ISS

Pomysł jest “efektem ubocznym” eksperymentu NASA o nazwie “HDEV”, czyli The High Definition Earth Viewing. Ma on na celu sprawdzenie, jak radzą sobie poszczególne kamery HD w kosmosie. Dlatego obraz, który oglądacie, możepod względem jakości prezentować się różnie o różnych porach – zależy, która kamera jest akurat testowana. Jeśli będzie dochodziło do zmiany kamery, to przez moment pojawi się szara, a następnie czarna plansza. Następnie zobaczycie obraz z nowej kamery – przeczytać można na stronie NASA.

Mamy nadzieję, że przynajmniej części z Was uda się dostrzec coś więcej niż nam. Jak sami czytamy na zagranicznych portalach, momentami widoki zapierają dech w piersiach.

źródło: natemat.pl

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
adAdmino_O Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ad
Gość
ad

To wszystko to jedna wielka ściema! To jest animacja ! Gdzie są inne satelity ? podobno jest ich tysiące ! Gdzie są ślady latających samolotów, w każdej sekundzie lata ich tysiące ! Obejrzyjcie film na youtube ‘Płaska ziemia, największe kłamstwo NASA’

o_O
Gość
o_O

gdzie są komentarze które dzisiaj widziałem o_O?