NASA utworzyła Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej

NASA otworzyła biuro, którego obowiązkiem będzie obrona naszej planety przed armagedonem, jaki grozi nam ze strony kosmosu – zderzeniem Ziemi z asteroidami.

asteroidy

Biuro Koordynacji Ochrony Planetarnej, bo taką nazwę otrzymał ten oddział, nadzorować będzie całą pracę NASA w zakresie wykrywania i śledzenia obiektów, które znajdują się blisko Ziemi. Powołane biuro za zadanie ma również koordynować kontakt z innymi agencjami federalnymi i narodowymi, zwłaszcza w krytycznych momentach. Jednak głównym celem biura będzie znalezienie sposobu na uniknięcie katastrofalnych skutków, w przypadku potencjalnego zderzenia z asteroidą.

Jeśli NASA i inne agencje międzynarodowe nie będą w stanie zmienić trajektorii lotu, to nowy dział może przygotować ludzi na Ziemi, alarmując ich o potencjalnej strefie oddziaływania. Naukowcy będą też koordynować akcje reagowania kryzysowego.
Wczesne wykrywanie zagrożeń i ostrzeganie

Szef Biura Koordynacji Ochrony Planetarnej, Lindley Johanson, otrzymał tytuł Oficera Obrony Planetarnej.

– Oczywiste jest, że agencja jest zobowiązana do pełnienia roli lidera krajowego i międzynarodowego, przy wykrywaniu zagrożeń związanych z kosmosem – powiedział Johnson.

NASA rocznie wykrywa 1,5 tys. nowych obiektów bliskich Ziemi w roku. Uważa się, że znaleziono 90 proc. obiektów, których średnica jest większa lub równa 1 kilometrowi. Teraz w planach jest wykrycie mniejszych obiektów. Uważa się, że aż 75 proc. asteroid, o mniejszych niż 1000 metrów średnicy, jest niewykryte.

– Wykrywanie, śledzenie asteroid oraz obrona naszej planety to coś, co NASA i globalna społeczność bierze bardzo na poważnie – powiedział John Grunsfeld, powiedział naukowiec z NASA.

źródło: tvn meteo

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “NASA utworzyła Biuro Koordynacji Obrony Planetarnej”

 1. A co to zmieni w życiu u zwyklejszego kowalskiego ?
  Jak przyjdzie co do czego to nikogo nie będą informować aby nie wywoływać paniki, a o ewakuacji to nawet niema mowy bo niby gdzie ewakuować, chyba że garstkę polityków

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. no trzeba przygotowac podwaliny do mega kłamstwa

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.