Nastąpił wzrost aktywności sejsmicznej

trzęsienia ziemi powyżej 7 stopni w skali RichteraPierwsza połowa 2014 r., zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, zapisze się jako rekordowa pod względem aktywności sejsmicznej na naszej planecie. od weekendu w najróżniejszych miejscach globu pojawiają się silne trzęsienia ziemi, niektóre z nich przekraczają 7 stopni w skali Richtera.

Chociaż nie spowodowały one zniszczeń, wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać przykrych niespodzianek.

Amerykanski Serwis Geologiczny (US Geological Survey) donosi, iż w ostatnią niedzielę (29.06) na południowym Atlantyku doszło do potężnego trzęsienia ziemi o sile 7,2 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się 150 km od Wysp Sandwich Południowy i Georgia. Choć wystąpiły stosunkowo płytko, 14 km pod powierzchnią ziemi, nie wytworzyły one fali tsunami – podaje RIA Novosti.

Trzęsienia ziemi powyżej 7 stopni w skali Richtera od 2010 rokutrzęsienia ziemi powyżej 7 stopni w skali Richtera

Również w niedzielę, drżenie wielkości 5,3 (według innych źródeł – 6,2) zanotowano w południowej Japonii. Jego epicentrum znajdowało się 130 km na południe od wyspy Io. Trzęsienie ziemi było odczuwalne przez mieszkańców archipelagu Ogasawara. Także nie wydano ostrzeżenia przed falą tsunami.

W przeddzień silny wstrząs nawiedził także amerykańską Arizonę – magnitudę trzęsienia oszacowano na 5,2 w skali Richtera. Zjawiska sejsmiczne mocno zaniepokoiły mieszkańców Graham County, Safford, Tucson, Gilbert, Mesa, Chandler i innych. Nie poinformowano o zniszczeniach ani ewentualnych ofiarach żywiołu – pisze z kolei USA Today.

Również w sobotę, 20 kilometrów od miasta Bolinas w Kalifornii odnotowano wstrząsy o wielkości 3.2. W ciągu ostatnich 10 dni wystąpiły tutaj aż dwa trzęsienia ziemi o wielkości 3.0 i wyżej, co jest dość niepokojące – przyznają sejsmolodzy.

źródło: krolowa-superstar.blog.pl

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o