NATO: Rosyjskie czołgi, artyleria i oddziały bojowe na granicy z Ukrainą. Kijów szykuje się do ofensywy

Rosja Ukraina wojnaNATO zaobserwowało, że od dwóch dni rosyjskie czołgi, artyleria i oddziały bojowe przekraczają granicę z Ukrainą. Zauważono też na Krymie obecność rosyjskich ciężarówek zdolnych do przewożenia broni jądrowej

Rosja Ukraina wojna

W ciągu dwóch dni zaobserwowaliśmy kolumny sprzętu rosyjskiego: przede wszystkim rosyjskich czołgów, artylerii rosyjskiej, rosyjskich systemów obrony powietrznej i rosyjskich wojsk bojowych przekraczających granicę z Ukrainą – powiedział naczelny dowódca wojsk NATO w Europie

Broń jądrowa na Krymie?

Te same informacje podawali wcześniej obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), którzy raportowali o 43 nieoznakowanych ciężarówkach, które przewoziły wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe.

Najbardziej martwi mnie, że granica między Ukrainą a Rosja jest całkowicie otwarta. Siły, pieniądze, wsparcie, zaopatrzenie, broń przenikają przez granicę zupełnie bez kontroli, to nie jest dobra sytuacja – powiedział Breedlove. – Powinniśmy wrócić do sytuacji, gdy międzynarodowa granica jest respektowana, co pomoże nam opanować problem rosyjskich posiłków we wschodniej Ukrainie – dodał. Wspomniał również, że NATO zaobserwowało na Krymie obecność rosyjskich ciężarówek, zdolnych do przewożenia broni jądrowej.

Ukraina szykuje się na ofensywę

Ukraińcy prawie codziennie alarmują o ruchach wojsk rosyjskich nad swoją granicą oraz podają wiadomości o kolejnych kolumnach pojazdów wojskowych, w tym czołgów, wjeżdżających na ich terytorium z Rosji.

Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak poinformował, że w oczekiwaniu na możliwą ofensywę bojowników z samozwańczych prorosyjskich republik ludowych (donieckiej i ługańskiej) prowadzone są szkolenia sił rezerwowych, a wojska, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej w Donbasie, przygotowują dwie linie obronne na umownej granicy z terytoriami kontrolowanymi przez buntowników.

Zawieszenie broni w Donbasie nie jest przestrzegane

– Ukraińskie siły rządowe powinny przygotować się do wznowienia walk z prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie kraju – oświadczył w środę podczas posiedzenia rządu w Kijowie minister. – Obserwujemy wzmacnianie sił ugrupowań terrorystycznych, w tym także ze strony Federacji Rosyjskiej. Śledzimy ich ruchy, znamy miejsca dyslokacji i, oczywiście, oczekujemy na nieprognozowane działania z ich strony – ostrzegł.

Od 5 maja w Donbasie obowiązuje zawieszenie broni, zgodnie z ustaleniami zawartymi między Ukrainą a Rosją z udziałem OBWE, jednak jest ono nieustannie naruszane. Separatyści twierdzą, że porozumienie pokojowe łamie strona ukraińska, ta jednak utrzymuje, że nie atakuje przeciwnika, a prowadzi wyłącznie działania obronne.

źródło: PAP

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “NATO: Rosyjskie czołgi, artyleria i oddziały bojowe na granicy z Ukrainą. Kijów szykuje się do ofensywy”

 1. Detronizujemy Królową Niebios.
  Prawdziwi chrześcijanie, opierający się na Bibli a nie doktrynach kościelnych, religiach. Jeśli znacie prawdę i wiecie z czym się je Królowa Niebios, dołączcie do jutrzejszej modlitwy (14.11.2014):
  http://detektywprawdy.pl/2014/11/11/zdetronizujmy-krolowa-niebios/
  Koniec Królowej, pora aby Jezus zasiadł na swoim prawowitym Tronie.
  Dość cierpienia polaków. Pora na miłość.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Dlaczego znieważasz moją Mamę?
   Jestem prawdziwym Chrześcijaninem, kocham Pana Jezusa tak mocno, jak tylko potrafię i tak samo Maryję.
   To Ona pierwsza nauczyła mnie pięknej miłości do Pana Jezusa i innych ludzi.
   To Ona razem z Panem Jezusem ciągle przy mnie czuwają, by nie zdarzył mi się upadek.
   I czy się modlę do Pana Jezusa, czy do Maryi, to większość z tych modlitw jest wysłuchiwana.
   Może po prostu jeszcze Jej nie poznałeś/aś. – Poznaj Ją najpierw, bo to najukochańsza Mama, jaka istnieje, uwierz mi.
   Ona króluje razem ze swym Synem, wierzę w to, a nawet ośmielę się powiedzieć, że ja to wiem.
   A jeśli nic Cię tutaj nie przekonuje, to przemódl to i poproś Pana Boga o wskazówkę.
   Życzę Ci łask Bożych i błogosławię Cię.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Nawet podczas egzorcyzmów demony nie mogły wytrzymać, gdy było wzywane imię Maryi i raz nawet Szatan wypowiedział słowa, że Jej szczególnie znieść nie może, ponieważ jest wściekły, że Maryja jako człowiek „zmiażdży mu głowę” (Księga Rodzaju), on bardzo Jej nienawidzi, a skoro Szatan jest złem, to nie będzie nienawidzić zła, ale będzie nienawidzić dobro.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. A oto fragmenty Pisma Świętego, może jest ich więcej, ale mam zbyt mało czasu na ich szukanie, jednak jeśli będzie potrzebna większą ilość, to wtedy dodam… :

   1.Syr 24,1-4
   2.Ap 12,1

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.