Naukowcy: Izrael musi przygotować się na potężne trzęsienie ziemi

Zdaniem izraelskich naukowców odpowiedzialnych za obronę cywilną, Kraj Żydowski powinien przygotować się na potężne trzęsienie ziemi, pojawienie się którego jest tylko „kwestią czasu”. Ostrzegają, że może wywoływać zniszczenia porównywalne, a nawet większe do największego konfliktu zbrojnego na świecie.

To będzie najgorszy kataklizm w historii?

Izrael położony jest w strefie kolizji dwóch płyt tektonicznych: afrykańskiej i arabskiej. Biegnący przez te regiony uskok prowadzi do utworzenia gigantycznej energii, która zostaje uwalniana w postaci trzęsień ziemi. Naukowcy ostrzegają, że państwa znajduje się na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego mogą doświadczyć gigantycznego wstrząsu, który będzie o wiele bardziej niebezpieczny i destrukcyjny niż jakakolwiek wojna w historii. W rozmowie z dziennikarzami RIA Novosti, wysoki urzędnik z dowództwa izraelskiego, odpowiedzialny za kwestie dotyczące obrony cywilnej w kraju, pod warunkiem animowości oznajmił, że trzęsienie ziemi jest „nieuniknione i nastąpi jeszcze przed 2020 rokiem”.

Możliwa fala tsunami

Jego zdaniem uskok biegnący na linii ścierania się kolidujących ze sobą płyt: arabskiej i afrykańskiej jest zdolny do wytworzenia trzęsień ziemi o sile ponad 6-7 stopni w skali Richtera. Takie wstrząsy pojawiają się raz na 70-80 lat. Po raz ostatni podobna katastrofa nawiedziła kraje Półwyspu Iberyjskiego w 1927 roku. W następstwie żywiołu zginęło 300 osób, a setki tysięcy domów zostało zniszczonych. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że naukowcy oczekują potężnego trzęsienia u wybrzeży Izraela, co może wygenerować tsunami. Gigantyczna fala może zalać gęsto zaludnione regiony Morza Śródziemnego, nie tylko w Azji Mniejszej, ale także w Afryce oraz na południu Europy.

Przygotowują się na najgorsze

W związku z katastroficznymi wizjami sejsmologów Krajowa Ochrona Ludności przed Klęskami Żywiołowymi każdego roku organizuje specjalne ćwiczenia, które mają uświadomić społeczeństwu zagrożenia wynikające z trzęsień ziemi. Naukowcy obawiają się, że najbliższy wstrząs, który wygeneruje falę tsunami zabije nawet 7 tys. osób, a około 150 tys. mieszkańców zostanie bez dachu nad głową. Szacują, że klęska dotknie przede wszystkim północną część kraju.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Naukowcy: Izrael musi przygotować się na potężne trzęsienie ziemi”

  1. «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony» MOWA O ZBURZENIU JEROZOLIMY I PRZYJŚCIU CHRYSTUSA

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Bla,bla,bla…juz sie boje.Ludzie bojcie sie swoich grzechow i gniewu Boga o czytajcie Ewangelie a nie takie bzdury…bedzie co ma byc,a poki cos starajcie sie byc lepszymi

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.