Naukowcy odkrywają że Wielka Piramida w Gizie koncentruje energię elektromagnetyczną

Kolejne fascynujące odkrycie zostało dokonane przez naukowców w Wielkiej Piramidzie w Gizie.

Znaleziono więcej dowodów na to, że Wielka Piramida w Gizie, jedna z najbardziej zadziwiających starożytnych budowli na powierzchni – choć była grobowcem – nie była miejscem spoczynku faraona.

Zespół niemieckich i rosyjskich naukowców odkrył, że Wielka Piramida w Gizie skupia energię elektromagnetyczną w jej komorach i koncentruje ją w jej dolnej części, znajdującej się pod powierzchnią.

Badanie zostało opublikowane w Journal of Applied Physics.

W oświadczeniu, Uniwersytet ITMO, (Rosja), napisał:

Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone wieloma mitami i legendami, mamy niewiele naukowo wiarygodnych informacji o ich fizycznych właściwościach. Jak się okazuje, czasami ta informacja okazuje się bardziej uderzająca niż jakakolwiek fikcja „.

Wielka Piramida w Gizie
Naukowcy odkrywają, że Wielka Piramida w Gizie to koncentrator energii elektromagnetycznej

Dr Sc. Andrey Evlyukhin, opiekun naukowy i koordynator badania rewolucyjnego napisał : „Egipskie piramidy zawsze przyciągały wielką uwagę. My, jako naukowcy, również byliśmy nimi zainteresowani, więc zdecydowaliśmy się spojrzeć na Wielką Piramidę jako cząstkę rozpraszającą fale radiowe i rezonansowe. ”

„Ze względu na brak informacji o fizycznych właściwościach piramidy, musieliśmy przyjąć pewne założenia. Na przykład zakładaliśmy, że wewnątrz nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Dzięki tym założeniom uzyskaliśmy interesujące wyniki, które mogą znaleźć ważne praktyczne zastosowania. „

Evliujin i badacze z Uniwersytetu w Hanowerze (Niemcy) zastosowali do badania piramidy kilka rodzajów promieniowania elektromagnetycznego i odkryli, że konstrukcja współdziała z nimi.

Piramida zachowuje się jak rezonansowa wnęka, podobnie jak rezonator – urządzenie, które oscyluje przy określonych częstotliwościach z większą amplitudą – która przyciąga i wzmacnia fale radiowe.

Aby zrozumieć, w jaki sposób Wielka Piramida wchodzi w interakcję z falami elektromagnetycznymi, naukowcy najpierw ocenili, w jaki sposób można wywołać rezonanse (dźwięk przedłużony przez odbicie lub wibracje) wywołane falami radiowymi, pisze Science Alert.

Analiza multipolowa pokazuje, że Wielka Piramida w Gizie może skoncentrować energię elektromagnetyczną w jej ukrytych komorach. Rozkłady wartości pola elektrycznego (a) - (e) i magnetycznego (f) - (j) w piramidzie i jej podłożu podtrzymującym pokazano na powyższym obrazku.
Analiza multipolowa pokazuje, że Wielka Piramida w Gizie może skoncentrować energię elektromagnetyczną w jej ukrytych komorach. Rozkłady wartości pola elektrycznego (a) – (e) i magnetycznego (f) – (j) w piramidzie i jej podłożu podtrzymującym pokazano na powyższym obrazku.

„Musieliśmy zastosować pewne założenia” –  mówi Andrey Evlyukhin , starszy pracownik naukowy z Uniwersytetu ITMO w Rosji.

„Na przykład zakładaliśmy, że wewnątrz nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią.”

Następnie naukowcy stworzyli model Wielkiej Piramidy i jej reakcję elektromagnetyczną. Następnie obliczyli coś, co nazywa się  przekrojem ekstynkcji , co pozwoliło im oszacować, w jaki sposób energia fal jest rozpraszana lub absorbowana przez piramidę.

Korzystając z tego, co naukowcy nazywają  analizą multipolową , odkryli, że rozproszone pola koncentrują się w wewnętrznych komorach piramidy, a także pod jej powierzchnią.

Fascynujące znalezisko

Obliczenia dokonane przez Evliujina i jego zespół uwzględniają puste przestrzenie wewnątrz piramidy i właściwości materiału, z którego są wykonane: bloki wapienne.

Następnie stworzyli komputerowy model „wypalony” na falach radiowych i podążali tropem.

Badacze odkrywają, że zabytkowa budowla współdziała z nimi. Gromadzi swoją energię w „komorze króla”, a następnie kieruje ją do punktu tuż poniżej jej podstawy, gdzie znajduje się trzecia z czterech odkrytych do tej pory komór.

Starożytna maszyna zasilająca?

Wielka piramida w Gizie od zawsze była przedmiotem badań. Liczne teorie zostały przedstawione w przeszłości, co sugeruje, że Piramida może być jakąś starożytną maszyną, obecnie dezaktywowaną.

Jedna z kontrowersyjnych teorii sugeruje, że skoro żadna mumia nie została znaleziona w Wielkiej Piramidzie w Gizie, struktura może nie być grobowcem. Zamiast tego mogła to być maszyna. Potężne urządzenie, którego właściwości dopiero teraz zaczynamy odkrywać. Wielu autorów zastanawiało się, czy Wielka Piramida w Gizie mogła działać jako urządzenie, które pomogło przedłużyć i zapewnić nowe życie i władzę egipskim monarchom.

Co ciekawe, postacie historyczne, takie jak Aleksander Wielki, Juliusz Cezar i Napoleon, odważyły ​​się spędzić noc wewnątrz tego pomnika, gdzie prawdopodobnie miały doświadczenia natury „mistycznej”.

Nowe odkrycie dokonane przez międzynarodowy zespół naukowców wydaje się dostarczać więcej dowodów na ten temat, potwierdzając hipotezę o prawdziwej funkcji Wielkiej Piramidy jako maszyny do przechowywania, koncentrowania lub kierowania pewnego rodzaju energii.

źródło: ancient-code.com

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JacekPrzemekJuliuszqvwvpTomek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek
Gość
Przemek

Moim zdaniem nie da się w tym momencie powiedzieć jednoznacznie czym jest i do czego służyła piramida. można jednak teoretyzować z pewnym prawdopodobieństwem.
– nigdy nie wydawało mi się logiczne, żeby te budowle służyły jako grobowce.
– Egipcjanie przy pomocy im znanej technologii nigdy by takiej piramidy nie wybudowali.
– prawdopodobnie jakaś cywilizacja starsza od naszej, która albo została zgladzaona, albo przeniosła się na inna bardziej przyjazna planetę niż nasza. A my jesteśmy tym co zostało na ziemi.
– skoro piramida koncentruje energię do dolnych komor to prawdopodobnie jest pod nią jakich mechanizm niewiadomego użytku.

bojokura
Użytkownik
bojokura

Już Tesla badał ten fenomen i na podstawie tych badań powstały wieże jonizujące powietrze a po tych doświadczeniach powstała inna konstrukcja. wykorzystując patenty Tesli Amerykanie zbudowali H.A.R.P. Teraz naukowcy coś odkryli? spali czy co?

qvwvp
Gość
qvwvp

Może faktycznie jakiś „Koń trojański”.
Tak piramida może blokuje coś nam xd żeby ludzie za bardzo nie odlecieli..

bikd
Gość
bikd

Pierwsze słyszę że jest jakaś tam piramida i to w Egipcie

Tomek
Gość
Tomek

zburzyć te relikty od obcych. Może zostało to zbudowane przez nieprzyjaciela, który wie, że głupcy będą mieli podnietę i będą to kultywować.
Koń trojański i nic więcej.

Jacek
Gość
Jacek

Przed nami byla bardziezaawansowana cywilizacja i to wybudowala jak rowniezzostawila inne slady . Ta cywilizacja to MY SAMI sprzed upadku .Gdy nasza cywilizacja upadla zaczelo sie wszystko od nowa ,teraz znowu zblzamy sie do dawnego poziomu rozwoju technicznego i jednoczesnie niestety zblizamy sie do kolejnego upadku cywilizacji .
Czy bylo tak juz wiele razy i czy bedzie wiele razy w przyszlosci ? Tego nie wiem
Kto nie jest slepy i gluchy ten wie na podstawe juz teraz tego co sie dzieje nasza cywlilizacja musi znowu upasc