Księżyc zderzy się z Ziemią

Społeczność naukowa wydała ponure ostrzeżenie dla całej ludzkości, twierdząc, że Księżyc przebywa na kolizyjnym kursie z Ziemią. Naukowcy twierdzą ponadto, że proces jest nieunikniony i nastąpi częściowo z powodu silnego przyciągania grawitacyjnego Księżyca.

Jest to ta sama siła, która wpływa na ruch całej wody na Ziemi i praktycznie tworzy fale oceanu. W tym ostatecznym scenariuszu zagłady przyciąganie grawitacyjne Księżyca i Ziemi powoli zbliży je do siebie, aż zderzają się kończąc całe życie na naszej planecie. Naukowcy twierdzą, że żadna forma życia nie przetrwa takiego kataklizmu. Nawet bakterii.

Taki scenariusz może wydawać się niemożliwy dla niektórych, biorąc pod uwagę fakt, że aktualna trajektoria Księżyca odsuwa to ciało niebieskie od Ziemi w średnim tempie 1,5 cala rocznie. Społeczność naukowa przewiduje zmianę tego trendu ze stopniową zmianą trajektorii, która ostatecznie doprowadzi do kolizji.

Naukowcy twierdzą, że proces ten zostanie najpierw zainicjowany przez naszą planetę, a nie przez Księżyc. Tak więc to będzie wina Ziemi.

Mianowicie prędkość obrotu Ziemi będzie stopniowo zwalniać i powoli przyciągać Księżyc. Większa siła grawitacji Ziemi przyciągnie Księżyc do siebie i spowoduje kolizję.

Księżyc zacznie się zbliżać wpadając w spiralny ruch aż w końcu się zderzy. To będzie prawdziwy Armageddon.

Jednak obecnie nie ma potrzeby, aby się niepokoić. Ostrzeżenie jest bardzo realne, ale nie tak pilne, ponieważ te naukowe przewidywania mają się spełnić dopiero za 65 miliardów lat. To ulga, prawda? Uff!

W momencie, gdyby ludzkość przetrwałaby tak długo, kolizja Ziemi i Księżyca byłaby najmniejszym z naszych zmartwień. Mniej więcej wtedy, gdy nasze Słońce osiągnie końcowy etap istnienia i zacznie się rozszerzać, będzie nadal połykał większość planet w naszym Układzie Słonecznym i ostatecznie eksploduje zmieniając się w supernową.

Nie ma więc wątpliwości, czy nasza planeta zostanie zniszczona. Jedynie, czy Słońce pochłonie naszą planetę, zanim zderzymy się z Księżycem?

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Galenanonim11dddddddddddKopećNeverbeme Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Galen
Gość
Galen

Co to za bzdury…? Przecież obecnie księżyc oddala się od Ziemi z prędkością 3,8 cm rocznie… Jak się czyta te artykuły to człowiek odrazu zaczyna rozumieć pojęcie Analfabetyzmu Naukowego.

anonim11
Gość
anonim11

Te wszystkie tęgie głowy , astronomowie , pseudonaukowcy co wybiegają na miliony i milardy lat wprzód , wydając grube miliardy na kosmiczne badania , sami niszczą obecną cywilizacje , mają ją całkowicie gdzieś , jednak im bardzo szkoda pieniedzy wydawać na ratowanie życia , Odbiegają gdzieś w nieistniejącą przyszłość aby nie angażować się w teraźniejszość i ratowanie np rodzin . Niech pracują dalej nad przyszłością kosmosu i chorymi nieosiągalnymi ambicjami , jeśli dożyją jeszcze 20 lat to najwyżej ich będą podziwiać nie ludzie ale jakieś dziwne zmutowane resztki , krzyżówki ludzi-świn-małp-wężów , lgbt , rodziny wielodzietne jednejpłci , roboty etc…

ddddddddddd
Gość
ddddddddddd

połykał większość planet? -.-

Szylik
Gość
Szylik

Czy wy wiecie co wy wql wypisujecie? Po pierwsze za 65 mld lat to nasz wszechświat nie będzie istniał! Po drugie Słońce jest gwiazdą o niezbyt dużej masie, więc nie ma szans aby była z nudy supernowa, owszem powiększy swoją średnicę i być może połknie Ziemię, ale to za około 5 mld lat plus/minus pół miliarda lat. Najpierw niech naukowcy przestudiują na nowo podstawy astronomi xd

Żar
Gość
Żar

Właśnie to chciałem napisać

Kopeć
Gość

A mnie zastanawia na jakiej podstawie twierdzą, że zostało nam właśnie te ~5 mld lat… a nie np 100000 tyś lat, mówie o okresie przejściowym z wodoru na hel.

ttteis77
Gość
ttteis77

„księżyc jest najmniejszym zmartwieniem, nie jego powinniście się obawiać”

Neverbeme
Gość
Neverbeme

A kogo? Może boga? Haha